Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Кабмін посилив механізм впливу на порушників земельного законодавства

10.09.2020 90 0 0

Кабмін уніс зміни до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Відповідну постанову прийнято на урядовому засіданні.

На сьогодні деякі сільгоспвиробники порушують порядок використання земельних ділянок - обробіток пасовищ, самовільне захоплення державних земель, адже чинний розрахунок збитків, завданих державі, не перевищує прибутків від використання земель. Крім того, місцеві бюджети недоотримують кошти від плати за землю. Уряд запроваджує ефективний механізм боротьби з порушниками земельного законодавства, збільшивши розрахунок збитків, орієнтовно, втричі. Це зробить порушення земельного законодавства економічно невигідним.

Постанова передбачає:

1) збільшення розмірів

  • сум середньорічного доходу від використання земель за цільовим призначенням;
  • середньорічного додаткового доходу, отриманого внаслідок фактичного використання земельних ділянок не за цільовим призначенням;
  • нормативних втрат від знищення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, які використовуються при розрахунку розміру шкоди, спричиненої внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу;

2) внесення змін до Методики в частині:

  • порядку застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), який використовується при розрахунку розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу.

Очікується, що реалізація постанови сприятиме:

  • зменшенню кількості правопорушень у сфері охорони та використання земель;
  • збільшенню обсягів надходжень до державного та місцевих бюджетів за відповідними кодами бюджетної класифікації та від сплати платежів за землю.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали