Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Змінили Інструкцію з нарахування та сплати ЄСВ

14.08.2020 2457 0 2

Мінфін змінює Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджену наказом Мінфіну України від 20.04.2015 р. № 449.

Що потрібно враховувати платникам ЄСВ?

1. Нарешті прописали в Інструкції № 449, що для ФОП, у т. ч. спрощенців, в яких працюють особи з інвалідністю, ЄСВ становить 8,41%.

2. Передбачили, що платники, які отримують додаткову фінансову підтримку відповідно до ст. 13-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», сплачують ЄСВ з урахуванням положень Порядку № 565.

Із 01 січня 2020 року у разі, коли за підсумками звітного року не надано доплату у повному обсязі, орган доходів і зборів протягом 5 робочих днів інформує про це платників, які є отримувачами вказаної додаткової фінансової підтримки, повідомленням-розрахунком, в якому зазначають розрахунок суми такої недоплати, яка підлягала доплаті за календарний рік.

3. Уточнили, що у разі зняття з обліку в органах доходів і зборів ФОП, останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити ЄСВ, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до місяця, в якому здійснено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності включно. Аналогічне стосується осіб, який припиняють незалежну професійну діяльність.

4. Для члена фермерського господарства останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити ЄСВ, буде період з дня, наступного за днем закінчення попереднього звітного періоду до місяця, в якому платник втратив статус члена фермерського господарства, набув статусу особи, яка підлягає страхуванню на інших підставах, звільненого від сплати ЄСВ. При цьому ЄСВ сплачують протягом 10 календарних днів після граничного строку подання звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

Наказ Мінфіну від 10.06.2020 р. № 283 (набирає чинності з дня його офіційного опублікування).

mof.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали