Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Змінено Порядок ведення Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності

10.07.2024

Міністерство фінансів внесло зміни до Порядку ведення Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності. 

Зокрема, зазначений Порядок було доповнено розд. VII «Призупинення права аудитора на провадження аудиторської діяльності». 

Так, установлено, що тимчасово, протягом періоду дії правового режиму воєнного стану в Україні та 3 місяців після його припинення чи скасування, право аудитора на провадження аудиторської діяльності може бути призупинено. 

Підставами для внесення публічним реєстратором до Реєстру інформації про призупинення права аудитора на провадження аудиторської діяльності є: 

  • особиста заява аудитора про призупинення права на провадження аудиторської діяльності, яка подається до Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю через електронний кабінет за формою, затвердженою Радою нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю; 
  • рішення Ради нагляду про призупинення права аудитора на провадження аудиторської діяльності, прийняте за поданням Інспекції, у разі неподання аудитором інформації для внесення до Реєстру відповідно до вимог Закону від 21.12.2017 № 2258-VIII «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (далі – Закон № 2258) та неусунення аудитором порушення вимог Закону № 2258 щодо повноти подання такої інформації протягом 2 місяців після винесення аудитору припису відповідно до ч. 9 ст. 22 зазначеного Закону та п. 6 розд. VII Порядку. 

Підставою для відмови у здійсненні публічним реєстратором реєстраційної дії щодо внесення до Реєстру інформації про призупинення права аудитора на провадження аудиторської діяльності за особистою заявою аудитора є: 

  • виявлення недоліків в оформленні заяви; 
  • здійснення дисциплінарного провадження щодо заявника; 
  • виявлення підстав, передбачених ст. 221 Закону № 2258, для скасування реєстрації такого аудитора в Реєстрі. 

Інформацію про призупинення права аудитора на провадження аудиторської діяльності вносить публічний реєстратор до реєстрових даних такого аудитора, реєстрових даних суб'єктів аудиторської діяльності, працівником яких є такий аудитор, та реєстрових даних такого аудитора, який зареєстрований у Реєстрі як суб'єкт аудиторської діяльності, що провадить аудиторську діяльність як фізична особа – підприємець або провадить незалежну професійну діяльність. 

Публічний реєстратор одночасно з внесенням до Реєстру інформації про призупинення права аудитора на провадження аудиторської діяльності до реєстрових даних суб'єктів аудиторської діяльності, працівником яких є такий аудитор, вносить та оприлюднює інформацію про призупинення права такого аудитора - працівника суб'єкта аудиторської діяльності на провадження аудиторської діяльності. 

Протягом строку призупинення права аудитора на провадження аудиторської діяльності аудитор не має права провадити аудиторську діяльність, у тому числі у складі аудиторських фірм. Інформація про аудиторів, право на провадження аудиторської діяльності яких призупинено, не враховується суб'єктами аудиторської діяльності для забезпечення виконання ними вимог п. 4 ч. 1 ст. 23 Закону № 2258. 

Право аудитора на провадження аудиторської діяльності поновлюється за особистою заявою аудитора, яка подається до Інспекції через електронний кабінет за формою, затвердженою Радою нагляду, після усунення аудитором порушення вимог Закону № 2258, що стали підставою для призупинення права на провадження аудиторської діяльності. 

Підставою для відмови у здійсненні публічним реєстратором реєстраційної дії щодо видалення з Реєстру інформації про призупинення права аудитора на провадження аудиторської діяльності є виявлення факту неусунення аудитором порушення вимог Закону № 2258 та Порядку ведення Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності. 

Право аудитора на провадження аудиторської діяльності поновлюється автоматично через 3 місяці після припинення або скасування воєнного стану. 

Наказ Мінфіну від 16.05.2024 № 237 набрав чинності з 9 липня. 

Мінфін


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
02.07.2025
ДПС оновила реєстр РРО (від 30.06.2025)
ДПС наказом від 30.06.2025 № 674 внесла зміни до наказу ДПС від 21.12.2020 № 744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій», виклавши Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій в новій редакції.  Наразі у реєстрі 202 позиції.   ДПС ...
02.07.2025
Які податки планує збільшити Уряд у 2025 році
Більше за темою: Резерв сумнівних боргів і курсові різниці: чи потрібно коригувати фінрезультат? Підприємство передає пальне на відповідальне зберігання: як укласти договір та чи сплачувати акцизний податок? Як повідомляє народний депутат Ярослав Железняк, Уряд пообіцяв МВФ підвищити податки вже в...
01.07.2025
В Україні можуть змінити підходи до оцінювання майна
Більше за темою: Оренда комунального майна: нюанси укладення договору Унесення права користуванням майном до складеного капіталу фермерського господарства Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про оцінку майна (р...
Кращі матеріали