• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Іноземні банки можуть розраховуватися в гривнях

14.02.2020 39 0 0

Нацбанк розширив можливості іноземних банків із купівлі-продажу інвалюти за гривні, уточнивши терміни «валютний ринок України» та «міжнародний валютний ринок». Згідно з поясненням НБУ (http://www. bank.gov.ua) тепер іноземні банки зможуть:

  • вільно розраховуватися в гривнях з іншими іноземними банками за операціями з купівлі-продажу інвалюти відповідно до договорів, укладених за межами України, із використанням своїх кореспондентських рахунків в українських банках;
  • не тільки укладати договори з купівлі-продажу інвалюти за гривні з будь-якими українськими банками (незалежно від того, у якому банку відкрито гривневий кореспондентський рахунок), але й проводити такі операції між собою, здійснюючи розрахунок через коррахунки в українських банках.

Ці зміни, унесені до Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.19 р. № 1, на думку НБУ, сприятимуть зростанню конкуренції та ліквідності на міжбанківському валютному ринку, а також посилюватимуть привабливість гривневих активів для іноземних інвесторів.

Постанова Правління НБУ від 06.02.20 р. № 16 набула чинності з 08.02.20 р. (Офіційне інтернет-представництво НБУ від 07.02.20 р.).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали