Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Держказначейство про сплату земельного податку

23.08.2018 503 0 0

Згідно зі ст. 269 Податкового кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.

Нормою ст. 796 Цивільного кодексу (далі – ЦК) установлено, що одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.

Плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою (ст. 797 ЦК).

Укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди відповідного майна. За згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені й інші умови (ст. 10 Закону від 10.04.92 р. № 2269-XII «Про оренду державного та комунального майна»).

Примірний договір про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю затверджено наказом Фонду держмайна від 23.08.2000 р. № 1774 «Про затвердження договорів оренди» (далі – Примірний договір).

Згідно з п. 1.1 Примірного договору балансоутримувач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, а також утримання прибудинкової території, а орендар бере участь у витратах балансоутримувача на виконання зазначених робіт пропорційно до займаної ним площі в цій будівлі, якщо інше не випливає з характеру послуг, наданих балансоутримувачем за цим договором.

Отже, компенсація земельного податку сплачується орендарем у складі орендної плати або як відшкодування таких витрат орендодавця.

Важливо: орендар сплачує за користування земельною ділянкою за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (пп. 6 пп. 2.2.4 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Мінфіну від 12.03.12 р. № 333, далі – Інструкція № 333).

Бюджетна установа – орендодавець сплачує земельний податок за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» (пп. 1 п. 2.6 Інструкції № 333).

При відшкодуванні земельного податку орендарем кошти мають зараховуватися на реєстраційні рахунки орендодавця за КЕКВ 0000.

Лист Держказначейства від 02.08.18 р. № 16/10/135-12657.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали