Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Гетманцев про першочергові законодавчі ініціативи податкового Комітету ВР

Нове

15.07.2024 20 0 0

«Упровадження європейських митних норм в законодавство України, створення Національної установи розвитку, покращення фінансового моніторингу в галузі платіжних послуг, розмитнення в Дії, електронного аудиту. Такі законопроєкти перебувають на розгляді Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики і готуються до ухвалення Верховною Радою», – повідомив очільник комітету,  народний депутат від фракції «Слуга народу» Данило Гетманцев в інтерв’ю агентству «Укрінформ». 

«З-поміж першочергових завдань, безперечно, – якнайшвидша імплементація Митного кодексу Європейського Союзу. Йдеться про євроінтеграційний законопроєкт № 10411 – великий документ, що впроваджує європейські митні норми в законодавство України», – акцентував парламентар. 

Також, за його словами, готується до другого читання і законопроєкт про Національну установу розвитку, аналог німецької кредитної установи KfW, створеної у Німеччині 1948 року як частина Плану Маршала. Йдеться про державну спеціалізовану установу, яка повинна фінансово підтримати вітчизняний бізнес. Саме вона має вирішити проблеми із кредитуванням релокованого бізнесу, бізнесу на прифронтових територіях, ВПО, а також проєктів з високим рівнем ризику. 

«Обговорюються й деякі інші ініціативи, зокрема, внесення змін до законодавства щодо покращення фінансового моніторингу в галузі платіжних послуг, розмитнення в Дії, теж друге читання. Також на розгляді в комітеті законопроєкт про електронний аудит, який Верховна Рада має ухвалити до кінця року. Це те, що справді важливе. І, звісно ж, чекаємо на урядові ініціативи для подолання бюджетного дефіциту», – розповів Данило Гетманцев. 

Крім того, очільник фінансового комітету наголосив на важливості виконання Україною завдань, середньострокових та довгострокових, в межах підготовки до вступу в ЄС. Він нагадав, що офіційно про початок переговорів щодо вступу в Євросоюз оголосили 25 червня у Люксембурзі. 

«Нам, серед іншого, належить привести українську систему оподаткування у відповідність до системи оподаткування ЄС. А там, фактично, скільки податків, стільки і напрямів. Це велика робота та складні рішення. Думаю, для цього Україні знадобиться не менше 5 років», – зазначив Данило Гетманцев. 

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали