Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ще раз про відповідальність за порушення законодавства про працю

23.08.2018 290 0 0

Процедура здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами, які використовують найману працю, визначається Порядком, затвердженим постановою КМУ від 26.04.17 р. № 295 (далі – Порядок № 295).

Відповідно до п. 27 Порядку № 295 за наявності порушень вимог законодавства про працю, зафіксованих актом інспекційного відвідування або актом невиїзного інспектування, після розгляду зауважень об’єкта відвідування (у разі їх надходження) інспектор праці аналізує матеріали інспекційного відвідування або невиїзного інспектування і вносить припис та/або вживає заходів до притягнення винної у допущенні порушень посадової особи до встановленої законом відповідальності.

Так, згідно з абзацом третім ч. 2 ст. 265 КЗпП за порушення строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплату їх не в повному обсязі на юросіб, які використовують найману працю, накладається штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати (далі – МЗП), установленої законом на момент виявлення порушення (на сьогодні це 11 169 грн.).

За порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – сьомим ч. 2 ст. 265 КЗпП, юрособи, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 1 МЗП (наразі 3 723 грн.), незважаючи на періодичність (один-два чи більше разів на рік) вчинення такого порушення (абзац восьмий ч. 2 ст. 265 КЗпП).
У разі одночасної виплати працівникам зарплати та компенсації втрати частини зарплати у зв’язку із затримкою строків її виплати підстав для звільнення суб’єктів господарювання від відповідальності за несвоєчасну та не в повному обсязі виплату зарплати ст. 265 КЗпП не передбачено.

Важливо: п. 29 Порядку № 295 установлено, що заходи до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності за використання праці неоформлених працівників, несвоєчасну та не в повному обсязі виплату зарплати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці вживаються одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування.

У разі виплати зарплати один раз на місяць, у порушення вимог ст. 115 КЗпП (непроведення авансових виплат), до юросіб, які використовують найману працю, застосовуються штрафні санкції, передбачені абзацом восьмим ч. 2 ст. 265 КЗпП, у розмірі 1 МЗП (3 723 грн.).

Лист Держпраці від 26.07.18 р. № 58920/4/4.3-ДП-18.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали