• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Електронні лікарняні: прийнято постанову КМУ

03.03.2020 638 0 0

Уряд прийняв постанову, яка стосується запровадження електронних лікарняних.

Запуск заплановано на квітень, а вже з літа має інтегруватись з eHealth та медичними інформаційними системами.

Отже, замість того, щоб виписувати лікарняні (офіційно, «листки непрацездатності») на паперових бланках, лікарі будуть це робити через простий веб-інтерфейс із використанням цифрового підпису.
Що це дасть
1. Навколо лікарняних відбувається багато шахрайства. Бізнес та держава витрачають на фейкові лікарняні мільярди гривень на рік. Тепер, коли вони будуть в електронній формі, підробляти їх без участі лікаря буде неможливо. А лікарям виписувати фейкові листки буде складніше, бо тепер все автоматично фіксується та аналізується у єдиній електронній системі.

2. Громадянам можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити лікарняний. Лікар ставить строк лікарняного за замовченням і він може закриватись без додаткого візиту (візит потрібен, якщо строк інший).

3. Прибирається зайва бюрократія. Інформація у фонд та до роботодавця передається автоматично, а без довгого колообігу паперових бланків.

4. Можливо, ви пам’ятаєте новину минулого року, як у країні закінчились бланки? З новою системою ці бланки строгої звітності для листків непрацездатності не будуть потрібні.

Скільки це коштуватиме державі?

Майже нічого! Бо рішення розроблялося на базі вже існуючого програмного забезпечення Пенсійного фонду, яким і так зараз користуються.

А розробку модулю в eHealth для формування висновків та довідок підтримує EGAP.

facebook.com/dubilet

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали