Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Для отримання компенсації 25 % вартості української агротехніки аграріям слід зареєструватися в ДАР

Увага!
07.04.2025

Уряд змінив правила участі у програмі компенсації 25 % вартості (без ПДВ) української сільськогосподарської техніки та обладнання: відтепер скористатися нею зможуть лише агровиробники, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (далі – ДАР). Відповідну постанову сьогодні ухвалив Кабмін за поданням Мінекономіки, яке адмініструє та реалізує програму компенсації. Це один із ключових інструментів політики розвитку виробників «Зроблено в Україні».

«Ці зміни – крок до повної відповідності міжнародним зобов’язанням України в рамках Ukraine Facility. Ми врахували в програмі вимогу, згідно з якою до кінця 2025 року 80 % державної підтримки агросектору має надаватись через ДАР. Це – не лише про цифрову прозорість. Це – про ефективність використання бюджетних коштів, адресну підтримку і, зрештою, – про стимулювання додаткового попиту на продукцію українського машинобудування», – зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.

Постанова також уточнює вимоги до підтвердження статусу агровиробника: не менше 75 % від реалізованої ним продукції за останні 12 звітних податкових періодів мають становити саме сільськогосподарські товари або послуги. Для новостворених підприємств ця вимога розраховується окремо по кожному податковому періоду. Також уточнено перелік звітних документів, які подають виробники техніки: вилучено застарілу форму № 1-П та передбачено використання чинної статистичної звітності.

Нагадаємо, в березні учасники програми отримали першу у 2025 році виплату – 126,6 млн грн було перераховано аграріям, які придбали українську техніку у грудні 2024-го та січні 2025-го. Нові заявки – за лютий і березень – зараз опрацьовуються.

За перші три місяці року двічі оновлювався Перелік техніки. Зараз агровиробники можуть вибирати з 11 910 одиниць техніки та обладнання від 144 українських виробників.

Як працює програма

Компенсація 25 % надається за сільськогосподарську техніку та обладнання, що містять не менше 60% українських матеріалів та комплектуючих. Для окремих категорій – комбайнів, тракторів, самохідних обприскувачів і зерновозів – діють спеціальні умови.

Агровиробники, щоб скористатися програмою, мають обрати техніку з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки, придбати її та подати заявку через уповноважений банк.

Виробники, які бажають включити свою продукцію до Переліку, можуть звернутися до Мінекономіки, подавши відповідну заявку на офіційному сайті.

Програма діє відповідно до Постанови № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу.

Урядовий портал


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбіль цікаві новини минулого тижня Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт за...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
05.05.2025
НБУ планує оновити вимоги щодо регулятивного капіталу для надавачів платіжних послуг
Національний банк пропонує оновити пруденційні вимоги до небанківських надавачів платіжних послуг, зокрема щодо розрахунку та складових елементів регулятивного капіталу, включення до нього субординованого боргу, порядку його врахування. Ці зміни є черговим кроком у наближенні регулювання фінансовог...
05.05.2025
Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення
Державна служба статистики України розпочинає громадське обговорення проєкту розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо підготовки проєктів законодавчих і нормативно-правових актів, необхідних для припинення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)&raq...
05.05.2025
Затверджено Порядок формування та застосування е-документа про освіту
Урядом на засіданні 2 травня затверджено Порядок формування та застосування е-документа про освіту.   Указаний Порядок визначає механізм формування та застосування е-документа про освіту, що підтверджує здобуття особою певного освітнього рівня та/або присудження особі певного (освітньо-професі...
Кращі матеріали