• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Для медиків, які захворіли під час боротьби з коронавірусом, передбачили держстрахування

12.05.2020 78 0 0

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо додаткових гарантій прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, та членів їх сімей».

Проєкт Закону зареєстровано за № 3376-1.

Законом встановлено, що держава забезпечує страхові виплати медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я у разі встановлення групи інвалідності протягом одного календарного року, що настала внаслідок захворювання коронавірусом, за умови, що таке захворювання пов'язане з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження.

Виплати встановлюються залежно від групи інвалідності та ступеня втрати професійної працездатності працівника, але не менше, ніж 300-кратному розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

У разі смерті працівника виплата встановлюється у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму.

Розмір та порядок здійснення страхових виплат визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідні зміни внесено до статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Законом також встановлено, що «у разі залучення до боротьби з коронавірусною хворобою COVID - 19 державними і комунальними закладами охорони здоров’я студентів-медиків старших курсів (5і 6 курс) та інтернів, допущених до роботи відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю на таких студентів-медиків та інтернів поширюється в повному обсязі дія частин другої - шостої цієї статті».

Дія цього Закону поширюється на всі випадки інфікування або смерті внаслідок інфікування коронавірусом медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я, державних наукових установ, які виконували професійні обов’язки в умовах підвищеного ризику зараження коронавірусною хворобою.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали