Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Для подальшого розгортання меліоративної реформи прозглядають зміни до Податкового кодексу

Події

19.12.2024 15 0 0

16 грудня за ініціативи Асоціації організацій водокористувачів в Києві відбувся круглий стіл на тему: «Ключові законодавчі бар’єри реалізації реформи ОВК». Метою заходу був пошук оптимальних шляхів вирішення проблемного питання неможливості передачі державних меліоративних систем від бюджетних установ до організацій водокористувачів, через необхідність сплати балансоутримувачами  ПДВ з таких операцій.

До участі у круглому столі долучилися представники Комітету з питань аграрної та земельної політики, представники Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства фінансів, Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, Світового Банку, Програми USAID «Врожай» та Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) та представники організацій водокористувачів.

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час свого виступу зазначив, що впровадження реформи зрошення в Україні, а також збільшення поливних площ є стратегічно важливим завданням для держави.

«Ще у 2022 році був ухвалений Закон України від 17.02.2022 № 2079-IX «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель». Державні меліоративні системи були побудовані ще за радянських часів і за всі роки незалежності у нас не було достатньо ресурсів щоб ефективно ними управляти та модернізувати. Саме тому законом був впроваджений кращий світовий досвід та надана можливість передавати державну інфраструктуру об’єднанням аграріїв – організаціям водокористувачів, які зацікавлені розвивати системи та інвестувати у це приватні кошти», – сказав Олександр Гайду.

Голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету з питань аграрної та земельної політики Артем Чорноморов звернув увагу на складнощі, з якими зіткнулися організації водокористувачів на етапі реалізації реформи.

За його словами: «Наразі реформа майже не рухається та майно в ОВК не передається. Балансоутримувачі меліоративних систем повинні сплачувати ПДВ при передачі майна в ОВК. А ці балансоутримувачі є бюджетними установами і в їх бюджетах не передбачені кошти на сплату ПДВ. Проблему можна вирішити шляхом внесення змін до Податкового кодексу та звільнення від оподаткування операцій з передачі меліоративних систем та їх складових в ОВК».

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму виступі погодився із аргументами щодо необхідності внесення змін до податкового законодавства та звільнення від ПДВ операцій з передачі майна в ОВК та наголосив, що такі зміни є нейтральними для державного бюджету та не призводять до його втрат.

«Фактичні витрати для бюджету від впровадження цього варіанту будуть відсутні, адже за поточного регулювання для сплати державними водогосподарськими організаціями ПДВ потрібно спочатку виділити їм з Державного бюджету додаткове фінансування, а потім такі кошти повернуться до бюджету у вигляді сум сплаченого ПДВ. У той же час без таких змін реформа, яку прийняли ще у 2022 році досі не може зрушити з місця», – зазначив Данило Гетманцев.

За результатами круглого столу учасники засідання – народні депутати погодилися ініціювати внесення змін до Податкового кодексу, якими буде звільнено від обкладення ПДВ операції з передачі державних меліоративних систем в ОВК та сприяти їх якнайшвидшому розгляду та схваленню Парламентом.

Верховна Рада


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали