Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

5 законодавчих новацій у будівництві - 2019

26.02.2019

Містобудівні умови спрощуються

З 1 січня 2019 для отримання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (у них прописані основні параметри забудови – висота будівель, щільність забудови, об'єкти благоустрою та ін.) не потрібно подавати містобудівний розрахунок. У розрахунку вказуються архітектура і планування майбутнього об'єкта, щільність забудови, межі ділянки, її благоустрій та озеленення, а також екологічні і санітарно-епідеміологічні вимоги.

Новації пов'язані з вимогами закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності». У ньому зазначено, що норма про необхідність надавати містобудівний звіт діяла до 1 січня 2019 року.

Для отримання містобудівних умов і обмежень забудовнику необхідно надати до місцевого органу містобудування та архітектури копію документа на право власності або користування земельною ділянкою, в разі реставрації будівлі – документи про право власності на об'єкт, витяг з топографо-геодезичного плану М 1:2000, виписку з державного земельного кадастру.

Для ремонту інженерних мереж не потрібні дозволи

Із січня цього року для проведення робіт з реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення внутрішніх інженерних систем не потрібно отримувати дозвільні документи на їх виконання. Ця вимога стосується як житлових, так і нежитлових будівель.

Дозвіл не потрібно отримувати для установки і заміни обладнання індивідуальних теплових пунктів, заміни трубопроводів систем опалення, вентиляції, систем водопостачання та водовідведення.

Кабінет міністрів на своєму засіданні в середині грудня 2018 року затвердив оновлений Перелік будівельних робіт, що не вимагають документів на їх виконання, і після закінчення яких об'єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Раніше для проведення цих робіт потрібно було отримувати дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції, що могло розтягнутися на кілька місяців.

Вхід до будівель має бути доступним

В Україні житлові комплекси, офісні, торговельні, складські та інші приміщення не прийматимуть в експлуатацію, якщо вони не доступні для людей з обмеженими фізичними можливостями. Ці вимоги прописані в законопроекті №7370, який Верховна Рада затвердила на початку грудня минулого року.

Забудовникам було непросто звести пандус або підйомник – для цього потрібно було додатково відводити земельну ділянку за загальною процедурою. У деяких випадках справа доходила до абсурду. Забудовнику необхідно було брати участь в аукціоні для виділення землі, тому такі об'єкти дійсно будували не всі. Зараз ці вимоги скасовано.

Правила виділення землі під забудову зміняться

До кінця цього року можуть змінитися правила виділення земельних ділянок. Робоча група з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг в регіонах під головуванням віце-прем'єра і міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, доручила Держгеокадастру разом з Мінекономрозвитку надати пропозиції щодо скорочення термінів і процедур оформлення земельної ділянки.

Виділення землі дійсно є великою проблемою. Для цього необхідно оформити 54 документа, а час проходження всіх процедур затягується до двох років. У дорученні, які було видано 4 лютого, від відомств потрібно встановити чіткий точний перелік документів і надавати послуги в онлайн-режимі, скасувати 51 паперовий документ і ввести електронні сервіси, надати можливість місцевим органам влади проводити держреєстрацію земельних ділянок, вдосконалити процедуру нормативної грошової оцінки земельної ділянки і прописати конкретні терміни для всіх процедур.

У підземних паркінгах повинні з'явитися зарядки для електромобілів

У нових Державних будівельних нормах прописано, що не менше не менше 5% машиномісць на всіх парковках повинні бути обладнані електрозарядками. Ці вимоги вже набрали чинності.

Це правильні норми, яких забудовники і так дотримуються. Попит на електромобілі щорічно зростає на 50%, тому все більше покупців квартир і паркомісць цікавляться можливістю зарядити свого «залізного коня». До 2030 року міністерство хоче зобов'язати оснащувати такими зарядками абсолютно всі місця.

mind.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
21.05.2025
Повноваження посадових осіб акціонерного товариства у разі здійснення операцій з нерухомістю: судова практика
Розглянуто повноваження посадових осіб акціонерного товариства під час здійснення операцій з нерухомістю. Застосовуючи ст. 92 Цивільного кодексу (далі – ЦК), слід оцінювати не лише дотримання посадовою особою всіх положень законодавства, статуту, рішень загальних зборів учасників/акціонерів то...
21.05.2025
МОН пропонує змінити процедуру працевлаштування працівників закладів дошкільної освіти
Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проєкт Процедури перевірки відповідності кандидатів на посади працівників закладів дошкільної освіти, інших суб’єктів освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти вимогам, визначеним ч. 3 ст. 25 Закону від 06.06.2024 № 37...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Кращі матеріали