Земля орендована засновником сільгосппідприємства: хто платник
Сплата орендної плати: як, коли, скільки
Як уточнити орендну плату за землі державної та комунальної власності
Якщо стороною договорів - орендарем земельних ділянок є фізична особа, то податкові зобов’язання з плати за землю за договорами оренди виникають у фізичної особи - засновника господарства. При цьому у господарства не виникає обов’язок з подання податкових декларацій з плати за землю за такі земельні ділянки.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 02.11.2018 р. № 4673/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Про плату за землю
Державна фіскальна служба України на звернення Господарства щодо плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Господарство поінформувало, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення надані у порядку визначеному законодавством засновнику Господарства як фізичній особі на умовах договорів оренди для ведення фермерського господарства (далі - Договори).
Господарство запитує про наявність у нього податкових зобов’язань з плати за землю (далі - Плата) за орендовані засновником земельні ділянки.
Договірні відносини, пов’язані з орендою земель, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України «Про оренду землі», іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також Договорами.
Оскільки стороною договорів - орендарем земельних ділянок є фізична особа, то податкові зобов’язання з Плати за договорами оренди виникають у фізичної особи - засновника Господарства (ст. 288 Кодексу). При цьому, у Господарства не виникає обов’язок з подання податкових декларацій з Плати за такі земельні ділянки.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
Коментарі до матеріалу