Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, що орендують земельні ділянки державної або комунальної власності.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як скласти уточнюючу декларацію з орендної плати при зміні складу земель протягом звітного року, зокрема в разі закінчення строку дії договору оренди або укладення нових договорів.
Сільгосппідприємства, які орендують земельні ділянки державної та/або комунальної власності, подають декларацію з плати за землю раз на рік – до 20 лютого звітного року (щоправда, за бажанням вони можуть подавати її щомісяця, але на практиці це відбувається досить рідко). У декларації розраховується сума орендної плати на весь рік з розбивкою рівними частками за місяцями (п. 286.2 Податкового кодексу, далі – ПК).
Утім протягом року часто відбуваються зміни в складі орендованих земель. Кількість такої землі може як зменшитися (у разі розірвання або закінчення строку дії договору оренди), так і збільшитися (у разі укладення нових договорів оренди). Тоді виникає необхідність уточнити суму орендної плати. На цей випадок п. 286.4 ПК передбачено, що в разі зміни протягом року об’єкта оподаткування платник повинен подати уточнюючу декларацію (далі – УД) протягом 20 календарних днів (далі – к. д.), що настають за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Наприклад, якщо договір оренди розірвано у вересні, то УД слід подати у період із 1 по 20 жовтня.
Зверніть увагу: якщо останній день подання декларації припадає на вихідний або святковий день, тоді останнім днем подання вважається наступний за ним операційний (банківський) день. Наприклад, 20-те число місяця припадає на суботу, отже, граничний строк подання декларації переноситься на понеділок, 22-ге число.
З якої дати слід уточнювати розмір орендної плати при укладенні нового договору оренди: з дати укладення договору чи з дати його держреєстрації?