Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заміна відсутнього працівника через неможливість дістатися на роботу

31.03.2020 1131 0 0

Один із сторожів, який працює в установі, що фінансується за кошти з бюджету, не може прибути на роботу у зв’язку з відсутністю транспортного сполучення під час карантину. Як оформити покладання в певні дні обов’язків сторожа на працівника з кваліфікацією «Спеціаліст» і чи вважатиметься така робота надурочною?

Справді, в ситуації, що склалася у зв’язку із установленням карантину, непросто оформити якісь зміни в трудових відносинах, керуючись нормами застарілого трудового законодавства. У разі виникнення обставин, що викладені в запитанні, найкращим варіантом оформлення додаткової роботи, виконання якої слід доручити іншому працівнику у зв’язку з тимчасовою відсутністю основного працівника, могло б стати сумісництво. Але оскільки йдеться про установу, що фінансується за бюджетні кошти, то в такому випадку тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день, що передбачено п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245. А зміна сторожа, зрозуміло, аж ніяк не може тривати лише чотири години.

Тому,  єдиний спосіб оформлення додаткової роботи в такій ситуації - це покладання на працівника виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника з доплатою в розмірі до 50 % посадового окладу за основною посадою (лист Мінпраці України від 25.03.2010 р. № 319/13/84-10). Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника - це заміна працівника, відсутнього у зв’язку з хворобою, відпусткою, відрядженням та з інших причин, коли працівник поряд зі своєю основною роботою виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника. Таке визначення наведено в листі Мінпраці України від 19.04.2011 р. № 126/06/186-11. Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника може бути як зі звільненням від виконання своїх основних обов’язків, так і без звільнення від них.

За вказаних обставин одночасно виконувати і роботу за кваліфікацією «Спеціаліст», і роботу за професією сторожа неможливо, оскільки графіки таких працівників не збігаються. Але в надзвичайній ситуації, яка склалася в країні, коли більшість працівників не в змозі прибути на робоче місце, і працювати можуть лише ті, хто мешкає поруч із місцем роботи, іншого варіанту, як покладання на працівника виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, немає. У табелі обліку робочого часу слід відображати робочий час лише за основною посадою, тож теоретично збільшення його тривалості не відбувається. Тому про надурочну роботу не йдеться.

Запропонований варіант оформлення додаткової роботи можна застосовувати лише як виняток. Якщо аналогічна ситуація склалася на підприємстві, що не є державним, то найкращим виходом з неї було б оформлення сумісництва.

profpressa.com

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали