Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Вивезення громадянами-нерезидентами товарів загальною фактурною вартістю до 10 тис. євро

Чи поширюються норми частини п’ятої ст. 371 Митного кодексу України, в частині підтвердження суми ввезеної іноземної валюти, при вивезенні громадянами - нерезидентами товарів, загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 євро?

Умови вивезення (пересилання) громадянами товарів за межі митної території України встановлено ст. 371 Митного кодексу України  від 13 березня 2012 року № 4495- VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ). 

Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро (крім зазначених у частині другій ст. 371 МКУ), не підлягають письмовому декларуванню при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України (частина перша ст. 371 МКУ).

Товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро та на які законом встановлено вивізне мито та/або якщо відповідно до закону державними органами видаються документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, із сплатою у випадках, визначених законами України, вивізного мита та з поданням відповідних документів, виданих державними органами (частина друга ст. 371 МКУ).

При цьому, частиною п’ятою ст. 371 МКУ для громадян-нерезидентів визначено порядок декларування товарів, придбаних на території України, якщо їх загальна фактурна вартість не перевищує суми іноземної валюти, ввезеної цими громадянами в Україну. Такі товари підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, зі сплатою у випадках, встановлених законами України, вивізного мита та поданням документів, необхідних для здійснення митного контролю та оформлення.

В свою чергу частиною третьою ст. 197 МКУ визначено, що обмеження стосовно ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню), можуть встановлюватися Національним банком України.

Порядок переміщення готівки (у тому числі дорожніх чеків) і банківських металів через митний кордон України регламентується Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 за № 520/15211 зі змінами (далі – Інструкція № 148).

Оскільки нормами Інструкції № 148 не передбачено для громадян обов’язку здійснювати декларування готівки, що ввозиться на митну територію України, в еквіваленті до 10 000 євро, то вивезення громадянами-нерезидентами товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує зазначений еквівалент, здіснюється відповідно до норм частин першої та другої ст. 371 МКУ.

Вивезення товарів громадянами-нерезидентами, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 євро, здійснюється в порядку, передбаченому частиною п’ятою ст. 371 МКУ.

Таку відповідь розміщено у ЗІР, категорія 214.01.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Мінагрополітики здійснює моніторинг відповідності критично важливих підприємств Критеріям
Мінагрополітики наголошує на неухильному дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів протягом діяльності підприємств з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.  Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників агропромислового се...
09.05.2025
Скільки отримає пенсіонер у разі благодійної пожертви від юрособи
Якщо благодійна пожертва адресна, 70 % суми виплачується пенсіонеру, 30 % суми спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій. Більше за темою: Договір пожертви До фінансування пенсійних виплат на благодійній основі може долучитися будь-яка юридична або...
09.05.2025
Інструктаж з охорони праці у разі надомної або дистанційної роботи
Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи В організації працює три особи (начальник та 2 головних спеціаліста). Наразі стало питання щодо проходження навчання з ОП: чи повинен проходити начальник організації чи спеціаліст, який займається розробкою та реєстрацією інструкц...
Кращі матеріали