Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Вивезення цінних речей громадянином за кордон.

Редакція

19.08.2017 3084 0 0

Вивезення (пересилання) за межі митної території України дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам’ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них з метою їх відчуження здійснюється у разі, коли їхня сумарна фактурна вартість:

-         не перевищує суму, еквівалентну 10000 євро, шляхом усного або за бажанням власника таких товарів чи на вимогу посадової особи митного органу письмового декларування;

-         перевищує суму, еквівалентну 10000 євро, - на умовах поміщення товарів у митний режим експорту.

Вивезення (пересилання) культурних цінностей з метою їх відчуження здійснюється у разі, коли сумарна фактурна вартість культурних цінностей:

-         не перевищує суму, еквівалентну 10000 євро, на підставі свідоцтва встановленого зразка на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей та з обов’язковим письмовим декларуванням;

-         перевищує суму, еквівалентну 10000 євро, - на умовах поміщення товарів у митний режим експорту.

Умови поміщення товарів у митний режим експорту визначено ст.83 Митного кодексу.

Заявлені до вивезення  (тимчасового вивезення) та повернуті після тимчасового вивезення культурні цінності підлягають обов’язковій державній експертизі.

Відмова фізичної чи юридичної особи, яка порушила клопотання про вивезення (тимчасове вивезення) культурних цінностей, подати на державну експертизу заявлені до вивезення культурні цінності розглядається як відмова заявника від їх вивезення.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей повідомляє рішення про можливість або неможливість вивезення культурних цінностей у місячний термін від дня офіційного надходження клопотання. У разі винесення рішення про можливість вивезення культурних цінностей власнику культурних цінностей чи уповноваженій ним особі видається свідоцтво встановленого зразка на право вивезення ( тимчасового вивезення) культурних цінностей.

Для вивезення /ввезення (пересилання) через кордон України банківських металів, пам’ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів необхідно отримати:

-         Індивідуальну ліцензію на вивезення фізичною особою за межі України банківських металів

-         Спеціальний дозвіл Національного банку України на ввезення юридичною особою (крім уповноважених банків) в Україну банківських металів.

Порядок переміщення через митний кордон України монет із дорогоцінних металів, що належать до валютних цінностей, визначено Постановою Правління Національного банку України  від 27.05.2008 № 148 «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» (далі – Постанова).

Валюта України та іноземна валюта у вигляді монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави, та монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу (крім монет, що належать до банківських металів), належать до готівки.

Монети, вироблені з дорогоцінних металів з пробами для вітчизняних монет не нижче ніж для золота – 995, для срібла – 999, для платини і паладію – 999,5  і в іноземних монетах з дорогоцінних металів з пробами не нижче ніж для золота – 900, для срібла – 925, для платини та паладію – 999, належать до банківських металів.

Монети України з дорогоцінних металів, що мають нижчі проби, вивозяться за межі України і ввозяться в Україну фізичними особами на загальних умовах, а саме у порядку переміщення готівки через митний кордон України.

Згідно з вищезазначеною Постановою фізична особа має право вивозити за межі України банківські метали:

-         вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет – на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі;

-          вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет – на підставі індивідуальної ліцензії на вивезення за межі України банківських металів та за умови письмового декларування митному органу. Ліцензію видає територіальне управління Нацбанку України за мічцем проживання фізичної особи.

Джерело: http://poltava.sfs.gov.ua/media-ark/n...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали