Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Час військової служби зараховують до стажу педагогічної роботи

03.12.2020 1098 0 0

Порядок виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти регулює постанова КМУ від 31.01.2001 р. № 78.

Згідно п. 5 такого Порядку до стажу педагогічної роботи, окрім безпосередньо педагогічної діяльності, зараховують час перебування громадян України на військовій службі.

Видами військової служби є:

  • строкова військова служба;
  • військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • військова служба за контрактом осіб рядового складу;
  • військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу;
  • військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки;
  • військова служба за контрактом осіб офіцерського складу;
  • військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Тому, якщо науково-педагогічний працівник перебував на військовій службі, то йому зараховують ці періоди до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років.


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 21.09.2020 р. № 1/11-6290

Щодо зарахування до стажу педагогічної роботи періоду перебування на військовій службі

У Міністерстві освіти і науки України розглянуто <...> запит <...> щодо зарахування до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років періоду перебування на військовій службі та повідомляємо.

Частиною четвертою статті 61 Закону «Про освіту» встановлено, що педагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах: понад три роки – 10 відсотків; понад 10 років – 20 відсотків; понад 20 років – 30 відсотків посадового окладу.

Порядок виплати надбавки за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 (далі – Порядок).

Дія зазначеного Порядку поширюється на працівників, які займають посади згідно з Переліком педагогічних та науково-педагогічних посад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, і на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів і установ освіти.

Відповідно до пункту 5 Порядку до стажу педагогічної роботи, окрім безпосередньо педагогічної діяльності, зараховується час перебування громадян України на військовій службі.

Згідно із статтею 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» видами військової служби є: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки; військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Отже, якщо науково-педагогічний працівник перебував на військовій службі, види якої визначено статтею 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», то йому зараховуються ці періоди військової служби до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років.

Заступник Міністра                                                        

Світлана ДАНИЛЕНКО
 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали