Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Повернення переплати: як заповнити заяву в електронній формі?

13.01.2020 2614 0 0


Помилково та/або надмірно сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню. При цьому обов’язковою умовою є подання платником податків заяви про повернення помилково та/або надмірно сплаченої суми (далі – заява) (п. 43.3 Податкового кодексу (далі – ПК). 

Подати заяву потрібно протягом 1 095 днів із дня виникнення переплати. Заява має бути розглянута у 20-денний строк. 

Отримавши заяву платника податків, податкова не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення 20-денного строку готує висновок про повернення грошей і подає його для виконання до казначейства.

Заява може бути подана платником податків до територіального органу ДПС в електронній формі за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем і з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу (абзац другий п. 1 розд. II Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 11.02.19 р. № 60, далі – Порядок № 60). Простіше кажучи – в електронному вигляді. 

Роз’яснення про заповнення і подання заяви наведено в ЗІР (категорія 101.17).

Так, у заяві платник зазначає (п. 2 розд. II Порядку № 60):

  • назву помилково та/або надмірно сплаченого податку, збору, платежу, його суму, дату сплати;
  • реквізити платіжного документа, за яким кошти були перераховані до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на їм’я якого відкрито рахунок, і МФО Казначейства);

спосіб повернення (напрямок використання) помилково та/або надмірно сплачених коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу за іншими платежами, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, незалежно від виду бюджету;
  • на видачу готівки за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку (наприклад, після ліквідації).

Нагадаємо, що переплата з ПДВ перераховується виключно на електронний рахунок платника податків у системі електронного адміністрування (п. 43.41 ПК).

Заява про повернення помилково та/або надмірно сплачених грошових зобов’язань і пені у формі електронного документа має ідентифікатор форми J/F 1302001.

Подати таку заяву можна як через спеціальне програмне забезпечення, наприклад M.E.Doc, так і через Електронний кабінет платника податків. 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали