Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Повернення ПДФО, помилково сплаченого при продажу нерухомості

10.12.2019 58 0 0

ПДФО фізособи під час продажу нерухомого майна платять не завжди. Однак якщо фізособа звільнена від сплати зазначеного податку, але помилково сплатила до бюджету ПДФО, то кошти можна повернути.

У випадку продажу нерухомого майна фізособи можуть скористатися пільговим правилом в оподаткуванні отриманих доходів. Прописане воно в п. 172.1 ПКУ. Не обкладають ПДФО дохід, отриманий платником податку від продажу нерухомості, щодо якої виконуються одночасно три умови:

  1. Об'єктом продажу може бути: житловий будинок, квартира або їх частина, кімната, садовий (дачний) будинок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельна ділянка, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 ЗКУ залежно від його призначення.
  2. У звітному податковому році фізособа продає перший об'єкт нерухомості (із зазначених вище).
  3. Об'єкт нерухомості, що продається, перебував у власності платника податку більше 3 років.

Тож, якщо особа помилково сплатила ПДФО, вона може повернути сплачену суму. Для цього їй слід подати заяву у довільній формі протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Орган ДПС готує висновок не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання заяви. На підставі отриманого висновку Казначейство, протягом 5 робочих днів повертає надміру сплачені суми податків.

ЗІР 103.07

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали