В якій валюті проводиться розрахунок між комісіонером та комітентом, якщо виручка надійшла в іноземній валюті
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до пп. 1 п. 4 розд. І Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 № 2 (далі – Положення № 2), до поточних валютних операцій належать розрахунки за експорт і імпорт товару (уключаючи сплату штрафів, пені, бонусів, відшкодування супутніх витрат у зв’язку з виконанням зовнішньоекономічного договору, відшкодування збитків у зв’язку із невиконанням зовнішньоекономічного договору), уключаючи такі розрахунки на території України.
Операції, зазначені у пп. 1 п. 4 розд. І Положення № 2 належать поточних торговельних операцій.
Відповідно до п. 109 розд. X Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 № 5, за поточними рахунками в іноземній валюті суб’єктів господарювання – резидентів (юросіб та фізосіб-підприємців) здійснюються операції, зокрема, за зовнішньоекономічними контрактами (договорами, угодами) (пп. 2); операції, що не суперечать вимогам законодавства України, уключаючи, операції на підставі договорів комісії (пп. 6).
Ураховуючи викладене операція з перерахування резиденту-комітенту виручки, що надійшла на рахунок резидента-комісіонера в іноземній валюті не є поточною торговельною операцією, а лише операцією з перерахування за належністю іноземної валюти, перерахованої з-за кордону нерезидентом як оплата за експортовані товари на поточні рахунки резидентів- комітентів.
Таким чином, перерахування резиденту-комітенту виручки, що надійшла на рахунок резидента-комісіонера в іноземній валюті, здійснюється в тій валюті, в якій вона надійшла.
ГУ ДПС у Харківській області
Коментарі до матеріалу