Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У яких випадках резиденту Дія Сіті потрібно здійснювати коригування фінансового результату до оподаткування

Роз’яснення
18.06.2025

Чи повинен резидент Дія Сіті – платник податку на прибуток підприємств на загальних підставах із застосуванням базового річного звітного періоду, який протягом року переходить на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, здійснювати коригування фінансового результату до оподаткування на всі різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПК, за період перебування на загальній системі оподаткування, якщо за результатами такого року отримано дохід, що перевищує 40 млн грн, а за період перебування, зокрема, на загальній системі оподаткування – дохід, що не перевищує/перевищує 40 млн грн?

Відповідно до пп. 134.1.1 Податкового кодексу (далі – ПК) платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний період не перевищує 40 млн грн, має право прийняти рішення про незастосування коригування фінансового результату до оподаткування на всі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8, 140.5.16, п. 140.6 ПК), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПК, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років, у кожному з яких виконується зазначений критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік такої безперервної сукупності років. У подальші роки такої сукупності років коригування фінансового результату також не застосовуються, крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8, 140.5.16, п. 140.6 ПК.

Якщо у платника податку, який прийняв рішення про незастосування коригування фінансового результату до оподаткування на всі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених пп. 140.4.8, 140.5.16, п. 140.6 ПК), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПК, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний період перевищує 40 млн грн, такий платник податку визначає об’єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на всі різниці, визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПК.

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ПК, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду (п. 137.4 ПК).

Річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період, не перевищує 40 млн грн. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи (пп. «в» п. 137.5 ПК).

Резидент Дія Сіті – платник податку, що сплачує податок на прибуток підприємств на особливих умовах (далі – резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах), – резидент Дія Сіті, який у порядку, передбаченому п. 141.10 ПК, обрав або перейшов на відповідний режим оподаткування. Резиденти Дія Сіті, які не обрали (не перейшли) на відповідний режим оподаткування, сплачують податок на прибуток підприємств на загальних підставах та вважаються резидентами Дія Сіті, що не є платниками податку на особливих умовах (пп. 14.1.2821 ПК).

Таким чином, для платників податків – резидентів Дія Сіті, які не перейшли на особливий режим оподаткування, застосовуються ті ж правила визначення звітних періодів, як і для платників податку на прибуток на загальних підставах.

Отже, у резидента Дія Сіті – платника податку на прибуток підприємств на загальних підставах, дохід якого за попередній річний звітний період не перевищує 40 млн грн, базовий звітний (податковий) період дорівнює календарному року.

Особливості обчислення та сплати податку на прибуток підприємств резидентами Дія Сіті – платниками податку на особливих умовах встановлено п. 137.10 ПК.

Згідно з пп. 137.10.1 ПК резиденти Дія Сіті – платники податку на особливих умовах самостійно визначають суму податку, що підлягає сплаті до бюджету. Податок, що підлягає сплаті до бюджету резидентами Дія Сіті – платниками податку на особливих умовах, визначається з урахуванням положень, передбачених п. 135.2, 137.10 та 141.91 ПК. Резиденти Дія Сіті – платники податку на особливих умовах не визначають окремо об’єкт оподаткування, передбачений пп. 134.1.1 ПК.

Для резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року (пп. 137.10.3 ПК).

У разі переходу такого платника протягом року на спеціальний режим оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, наприклад, з IV кварталу звітного року, такий платник подає річну Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація), за 2025 рік, яка складається наростаючим підсумком, починаючи з 1 січня, у якій окремо відображаються показники як за період перебування резидента Дія Сіті на загальній системі обкладення податком на прибуток (І–ІІІ квартали 2025 року), так і спеціальному режимі оподаткування як резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах (IV квартал).

При цьому платник податку, який в середині року перейшов на оподаткування як резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах, у Декларації за податковий (звітний) рік у рядку 01 Декларації зазначає дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, отриманий протягом всього календарного року (з 1 січня по 31 грудня податкового (звітного) року).

При цьому якщо річний дохід такого платника складає більше 40 млн грн, то такий платник повинен здійснювати коригування фінансового результату до оподаткування за період перебування на загальній системі оподаткування у цьому звітному році на всі різниці, визначені розд. ІІІ ПК.

ЗІР, категорія 101.29

 

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
09.07.2025
Чи буде 15 липня вихідним днем
15 липня 2025 року буде робочим днем. Проте кожен роботодавець має право самостійно вирішувати, чи надавати цього дня вихідний своїм працівникам. Більше за темою: Наказ про встановлення додаткового вихідного дня за рахунок роботодавця Чи можна надавати щорічну відпустку лише у вихідні дні? Інспект...
09.07.2025
Як оформити трудові відносини з підлітком
Використовуєте працю неповнолітніх осіб? Пам'ятайте, що їх працевлаштування має особливості. Більше за темою: Особливості звільнення неповнолітніх працівників Особливості практики неповнолітніх   Трудовий договір з неповнолітнім працівником укладається лише в письмовій формі. Важливо: у поте...
09.07.2025
Відрядження працівників для проведення робіт з електричними мережами: відповідальність роботодавців
За що відповідає підприємство, що відряджає працівників для проведення робіт у діючих електроустановках електростанцій та електричних мереж? Більше за темою: Інструкція з охорони праці для працівників офісу Охорона праці студентів та учнів під час практики та стажування Охорона праці: що передбач...
Кращі матеріали