У чому відмінність трудового договору від ЦПД?
Головне управління ДПС у Сумській області наголошує, що в умовах воєнного стану, питання легалізації найманої праці залишається важливим та актуальним. Хоча війна змінила умови та вимоги роботи, стосунки між роботодавцями та працівниками варто надалі регулювати відповідно до законодавства та міжнародних стандартів.
Кожен роботодавець – фізична чи юридична особа мають дотримуватись норм трудового законодавства та пам’ятати, що у відносинах працівник – роботодавець обов’язково укладається трудовий договір.
Цивільно-правова угода про надання послуг укладається у разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, власним бізнесом.
Як правило, особа є працівником, якщо:
- ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час;
- ви контролюєте, як, коли й де вона виконує роботу;
- ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;
- ви платите за процес праці, а не за її результат;
- ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи;
- ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.
Трудовий договір може бути: безстроковим; на визначений строк; на час виконання певної роботи.
Після укладення трудового договору роботодавець має видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу і повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу.
Головне управління ДПС у Сумській області нагадує порядок подання повідомлення:
- повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою;
- це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників ЄСВ;
- повідомлення можна подати в електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі;
- надана інформація заноситься до Реєстру страхувальників та Реєстру застрахованих осіб.
Акцентуємо, що наймана праця має бути без будь-якої форми дискримінації, включаючи за ознаками раси, релігії, статі, національності та інших особистих характеристик. Закони про захист прав людини повинні діяти завжди.
Під час воєнного стану ризики для безпеки та здоров'я на робочому місці зростають. Роботодавці повинні забезпечити необхідні заходи безпеки та надавати працівникам інформацію щодо ризиків та засобів захисту.
Шановні роботодавці, в складний для України час, через несплату податків та ЄСВ суттєво втрачає держава, а отже, і кожен її громадянин. Запрошуємо працювати прозоро – з дотриманням законодавства про працю, офіційним оформленням трудових відносин з працівниками й без наслідків у вигляді величезно-захмарних штрафів.
ГУ ДПС у Сумській області
Коментарі до матеріалу