Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Збільшення строків давності у трудовій сфері скасовується

08.01.2021 261 0 1

C 01.01.21 р. мала набути чинності зміна, що внесена Законом від 16.01.20 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неув’язок у податковому законодавстві» до Податкового кодексу (далі – ПК) і стосується строку давності для перевірок у трудовій сфері. Ідеться про збільшення строків давності для проведення перевірок податкових зобов’язань податкових агентів стосовно ПДФО, військового збору при виплаті зарплати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) фізособі у зв’язку з трудовими відносинами, з 3 до 7 років (2 555 днів) (ст. 102 ПК). 

Проте ця норма була скасована пп. 2 п. 2 розд. II Закону від 17.12.20 р. № 1117-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» (набув чинності з 01.01.21 р.). Тобто, як і раніше, строк давності, протягом якого органи ДПС мають право проводити перевірки платника податків у трудовій сфері, становить 3 роки. 

Також нагадаємо, що з 01.01.21 р. діє новий порядок припинення строку давності на будь-який період, протягом якого (п. 102.3 ПК): 

  • податківцям згідно із законом та/або рішенням суду (раніше тільки суду) заборонено проводити перевірку;
  • строки перевірки перенесено та/або припинено податківцями згідно зі ст. 44, 82, 85 ПК;
  • відсутня можливість провести перевірку (податківцями складено акт про неможливість проведення перевірки, перевіряючих не допущено до перевірки, оскаржено в судовому порядку наказ про призначення перевірки). Водночас перелік обставин, за яких може складатися акт про неможливість проведення перевірки, не встановлено;
  • платник оскаржив рішення про нарахування грошового зобов’язання в адміністративному або судовому порядку;
  • платник перебуває за межами України як мінімум 183 дні (ця обставина була і в попередній редакції).

З 01.01.21 р. діє ще одне нововведення, яке буде на руку платникам податків. Зокрема, податківці зможуть залучати фізичних і юридичних осіб до фінансової відповідальності за податкове правопорушення, яке передбачає встановлення провини особи, тільки якщо контролюючий орган доведе провину такої особи. Презумпція провини не передбачається у фізособи або посадових (службових) осіб юрособи у разі притягнення цих осіб до юридичної відповідальності інших видів і не звільняє від обов’язку доведення провини органами ДПС у порядку, передбаченому законом. 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали