Збільшення обсягу пального на пересувному акцизному складі: заповнення РК до акцизної накладної
Платником складається: акцизна накладна на операцію з реалізації пального на акцизний склад пересувний, в якій зазначається правильний обсяг пального; акцизна накладна при реалізації такого пального з акцизного складу пересувного на інший акцизний склад/акцизний склад пересувний.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 20.07.2020 р. № 2953/ІПК/99-00-09-03-03-06
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення ТОВ про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.
У звернені Товариство повідомляє, що на виконання вимог Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 19.06.2019 року № 262 (далі - Порядок) та на підставі даних тимчасових митних декларацій Товариством подано та зареєстровано в ЄР АН акцизні накладні порядковий номер 2030 та порядковий номер 2135 (далі - 2030 та 2135).
В яких у рядку «Акцизний склад/пересувний акцизний склад, на який фізично відвантажене (отримане) пальне» АН 2030, 2135 зазначено реквізити пересувного акцизного складу 10, місткість ємності (секції): загальна кількість секцій - 1, для акцизної накладної м3 - 6203,573.
У табличній частині АН 2030,2135 у графі 3 «Обсяг реалізованого пального зазначено: у кілограмах» (графа 3) вказано 500 000,00 гк; у літрах приведено до температури 15°С (графа 4) - 603 573,00 літрів.
Цього ж дня 08.04.2020 року Енергетичною митницею Держмитслужби, м/п СМО МТА «Южний» було проведено взяття проб (зразків) задекларованого Товариством палива дизельного ULSD10PPM (ДП-З-Євро 5-ВО), акт про взяття проб № UA9031510/2020/09, та передано на експертизу до Управлінням експертиз та досліджень хімічної продукції Спеціальна лабораторія з питань експертизи та досліджень Державної митної служби України, якою встановлено зокрема, але не виключно, що густина за температури 15°С становить 828,1 кг/мЗ, що менша заявленої попередньою МД - 828,4 кг/мЗ .
Тому відбулося збільшення обсягів палива літрів приведених за температури 15°С з 603.573 тис. літрів до 603.792 тис. літрів.
Товариство запитує:
Які подальші дії щодо процедури заповнення розрахунку коригування акцизної накладної у випадку коли відбулося збільшення кількісних показників густини за температури 15 °С без зміни маси?
Відповідно до п. 231.7 ст. 231 Податкового кодексу України (далі -Кодекс) показники акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄР АН), зокрема у випадку, якщо після реалізації пального виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної.
Порядок коригування акцизної накладної форми «П», складеної при реалізації пального, регламентовано розділом V Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) Залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.07.2019 за № 753/33724.
Для здійснення коригування (збільшення) обсягу пального на пересувному акцизному складі:
складається розрахунок коригування з кодом виду коригування «1» (код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб), або числовий номер філії (структурного підрозділу) платника податку, або реєстраційний обліковий номер для договорів про спільну діяльність, або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб) суб’єкта господарювання - отримувача пального) або «2» (уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на який отримане пальне).
Розрахунок коригування реєструється особою, у якої на дату складання такого розрахунку коригування згідно з даними системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового обліковуються обсяги пального, які підлягають коригуванню, а складається особою, що здійснила реалізацію таких обсягів пального;
в цьому розрахунку коригування заповнюється перший рядок таблиці, в якому з акцизної накладної переносяться до граф 2, 3 таблиці дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису, а до граф 4, 5 вноситься показник коригування (збільшення) обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (+), при цьому збільшення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в ЄР АН) (п. 17 розділу V Порядку № 262).
Після цього платником складається:
- акцизна накладна на операцію з реалізації пального на акцизний склад пересувний, в якій зазначається правильний обсяг пального;
- акцизна накладна при реалізації такого пального з акцизного складу пересувного на інший акцизний склад/акцизний склад пересувний.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу