Збільшення мінімалки: як підвищаться оклади педагогів?
Як впливає звання «учитель-методист» на розмір заробітної плати?
Учитель викладає різні предмети: за яким фахом його атестувати?
Чи нараховується надбавка за «престижність праці» сумісникам та погодинникам?
Прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальна заробітна плата зросли з 1 січня 2019 року. У зв’язку з цим профспілка працівників освіти і науки України нагадує про необхідність дотримання трудових прав освітян.
Згідно з постановою Кабміну від 28.12.2016 № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», посадові оклади (ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Згідно з наказом МОН від 20.01.2017 № 81 передбачено, що посадові оклади розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Прожитковий мінімум з 1 січня 2019 року становить 1921 гривню.
Посадові оклади за розрядами Єдиної тарифної сітки визначаються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1 тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт.
Оклади освітян з 1 січня 2019 року визначаються, виходячи з розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду 1921 гривні, замість 1762 гривень (станом на 1 січня 2018 року), тобто підвищуються на 9% з відповідним їх заокругленням.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», розміри посадових окладів (за рахунок освітньої субвенції) підвищуються на 10 %.
Мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року становить 4173 гривні, тобто збільшилась на 12,1%.
Згідно з законом «Про оплату праці», розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Якщо нарахована зарплата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімалки, здійснюється доплата.
При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати:
- за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
- за роботу в нічний та надурочний час;
- роз’їзний характер робіт;
- премії до святкових і ювілейних дат.
Оклади науково-педагогічних працівників, відповідно до постанови Кабміну від 18 грудня 2018 року,з 1 січня 2019 року мають бути додатково підвищені на 11%.
http://etcetera.media
Коментарі до матеріалу