Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Управління майном: що в податково-прибутковому обліку

10.10.2019 135 0 0

За договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (ст. 1029 ЦКУ).

Об'єкт оподаткування податком на прибуток визначають шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені положеннями ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Водночас положення ПКУ не містять особливостей обліку операцій за договорами управління. Тому прибуток, отриманий за договором управління, та винагороду за управління майном враховують під час визначення фінрезультату до оподаткування установником управління та управителем згідно з правилами бухобліку.

Також положеннями ПКУ не передбачено коригувань фінрезультату до оподаткування на суми коштів, отриманих управителем-резидентом від установника-нерезидента для перерахування їх підрядникам (третім особам) з метою проведення ремонту майна, отриманого управителем за договором управління. Такі операції відображають згідно з правилами бухобліку під час визначення фінансового результату до оподаткування.

Крім того податківці відмітили, що договори управління майном (крім договорів щодо операцій, визначених у другому реченні абзацу другого пп. 5 п. 180.1 ПКУ) повинні перебувати на обліку у контролюючих органах (п. 64.6 ПКУ).

Договори управління майном знімаються з обліку у контролюючих органах після їх припинення, розірвання, закінчення строку дії чи після досягнення мети, для якої вони були укладені, визнання їх недійсними у судовому порядку (п. 67.4 ПКУ).

officevp.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали