Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Сплата єдиного внеску ФОП, який одночасно є найманим працівником

Редакція

21.07.2017 552 0 0

У Головному управлінні ДФС у Луганській області розповіли. Фізичні особи - підприємці і особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та одночасно є найманими працівниками (застрахованими особами), не звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Виключенням є тільки фізичні особи - підприємці за умови, що вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Нагадуємо, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування нараховується:

- для фізичних осіб - підприємців (крім ФОП - платників єдиного податку) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. У разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску;

- для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку, – на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку, які віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати ЄСВ у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску.

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Джерело: http://lg.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали