Відповідно до абзацу першого п. 2 розд. І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 14 (далі – Порядок № 14), декларацію з акцизного податку (далі – Декларація) складають та подають особи, визначені ст. 212 Податкового кодексу (далі – ПК) як платники акцизного податку (далі – платник).
Додатки до Декларації є її невід’ємною частиною (п. 1 розд. ІІ Порядку № 14).
Пунктом 7 розд. II Порядку № 14 передбачено заповнення усіх показників Декларації (крім додатків) у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Згідно п. 10 розд. II Порядку № 14 під час розрахунку податкового зобов’язання за ставками, встановленими в іноземній валюті, застосовується офіційний курс гривні до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на перший день кварталу, у якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу. Курс зазначається чотирма знаками після коми.
Податок із тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вироблених на митній території України та ввезених на митну територію України, тютюнової сировини та тютюнових відходів обчислюється у національній валюті за офіційним курсом України до іноземної валюти, визначеним відповідно до ст. 391 ПК, з урахуванням норм, встановлених ст. 222 ПК.
Отже, у додатках 1, 11, 13, 14 та додатку 11 до Декларації офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ, зазначається у гривнях з округленням до чотирьох знаків після коми.
Округлення вартісних показників у додатках до Декларації здійснюється відповідно до приписів, викладених у самих додатках, якщо інше не передбачене Порядком № 14, а саме:
Підсумкові суми податкового зобов’язання у вказаних додатках зазначаються з округленням до цілого значення (у гривнях без копійок).
Додаток 6 до Декларації в частині розрахункових даних заповнюється у гривнях з двома знаками після коми, підсумкова сума за додатком 6 зазначається у гривнях без копійок, округлення сум відбувається за загальновстановленими правилами.
Вартісні показники додатку 61 до Декларації заповнюються у гривнях з двома знаками після коми. Сума податкового зобов’язання за додатком 61 округлюється до цілого значення за загальновстановленими правилами.
Додаток 8 до Декларації заповнюється відповідно до вимог розділів, які він уточнює, тобто у гривнях без копійок.
У графі 9 додатка 11 зазначається сума акцизного податку з округленням до двох знаків після коми.
У графах 14, 15 додатка 12 вказуються суми акцизного податку, нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТЗЕД, заповнені у гривнях з копійками та округлені до двох знаків після коми.
ЗІР, категорія 114.07