Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

«Вугільна» пільга та касовий метод обліку ПДВ

25.01.2019 2823 0 0

В Індивідуальній податковій консультації ДФС від 29.12.18 р. № 5484/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі – ІПК № 5484) розглянуто особливості застосування пільги при постачанні вугілля та/або продуктів його збагачення.

Так, згідно з п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК) тимчасово – до 1 січня 2022 року – зазначені операції постачання звільняються від обкладення ПДВ. Причому ПК передбачено, що платник ПДВ може відмовитися від застосування цієї пільги. Для цього йому потрібно подати заяву (форму наведено в додатку 3 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від від 28.01.16 р. № 21). Заяву слід подати до початку звітного періоду, з якого платник ПДВ планує відмовитися від пільги (п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПК).

Також п. 44 підрозд. 2 розд. ХХ ПК передбачено, що до 1 січня 2022 року постачальники вугілля та/або продуктів його збагачення застосовують касовий метод обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ.

Іншими словами, якщо постачальник вугілля застосовує пільгу, він ураховує ПДВ за правилом першої події, а якщо відмовляється від застосування пільги – тоді застосовує касовий метод обліку ПДВ.

А як бути, якщо операція – перехідна? Якщо платник ПДВ у період застосування пільги відвантажив вугілля покупцю (тобто відбулася перша подія), а гроші від покупця за це вугілля отримав у період відмови від пільги та застосування касового методу обліку ПДВ?

У цьому випадку отримання оплати буде вже другою подією, а значить, не приведе до виникнення податкових зобов'язань у постачальника. А на дату відвантаження товару оформляється податкова накладна, де в лівому верхньому куті в полі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» робиться запис «Без ПДВ».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали