У фізособи придбано частку в статутному капіталі: чи відображати її в Розрахунку та за якою ознакою
Більше за темою:
Чи повинна ЮО-покупець відобразити в додатку 4ДФ до Розрахунку дохід, виплачений на користь ФО-резидента за придбання інвестиційного активу у вигляді частки в статутному капіталі (корпоративних прав) іншої ЮО?
Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. ІV Податкового кодексу (далі – ПК), п. 170.2 якого визначено порядок оподаткування інвестиційного прибутку.
Згідно з пп. «б» п. 176.2 ПК особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового місяця, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, до контролюючого органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускається.
Форму та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок № 4).
Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб, наведеним у додатку 2 до Порядку № 4, інвестиційний прибуток (дохід) від проведення платником податку операцій з цінними паперами, деривативами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, визначено за ознакою доходу «112».
ЗІР, категорія 103.25
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу