Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Транспортний податок 2020: хто буде сплачувати?

04.02.2020 1859 0 0

Податок доведеться заплатити тим водіям, котрі мають автомобілі з переліку, який опублікований на офіційному сайті Мінекономікиза посиланням.

Перелік містить такі дані: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального. У 2020 до переліку потрапили такі марки автомобілів: AstonMartin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Chevrolet, Dodge, Ferrari, Ford, GMC, Lamborghini, LandRover, Lexus, Lincoln, Maserati, Mclaren, Mercedes-Benz, Polestar, Porsche, RezvaniBeast, Rolls-Royce, Tesla, Toyota.

Хто має сплатити транспортний податок?

Згідно з п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 ПК, платниками є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі.

Які автомобілі оподатковуються?

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (4723 грн ), тобто 1 771 125 грн. у 2020 році.

Як встановлюється середньоринкова вартість авто?

Механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів встановлено постановою Кабміну № 66 «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів».

Ставка податку та порядок сплати

Встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. гривень за кожен легковий автомобіль. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Платник має сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке надсилається (вручаються) за місцем реєстрації.

Відповідальність за несплату податку

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПК, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
  • при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Водночас передбачено, що починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження), розпочинається нарахування пені (п.п.129.1.2 п. 129.1 ст. 129 ПК).

tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали