Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зведені акцизні накладні. Хто і коли має складати та реєструвати їх в ЄРАН

20.03.2019 602 0 0


Суб'єкт господарської діяльності, який здійснює операції, визначені абзацом другим пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), є особою, яка реалізує пальне, і відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платником акцизного податку, має складати та подавати акцизні накладні до контролюючих органів.

Порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у ЄРАН встановлено ст. 231 Кодексу.

У разі забезпечення безперервного постачання пального, згідно з п. 231.3 ст. 231 Кодексу для кожного отримувача пального постачальник може складати зведені акцизні накладні за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не пізніше останнього дня такого місяця на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.

Безперервне постачання - це забезпечення особою, яка реалізує пальне, можливості для отримувачів пального (контрагентів) отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день відповідного місяця.

Статтею 265 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) передбачено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього грошову суму.

Строки поставки встановлюються сторонами в договорі з урахуванням необхідності ритмічного та безперебійного постачання товарів споживачам, якщо інше не передбачено законодавством (ст. 267 ГКУ).

Таким чином, особа – отримувач пального вважається такою, що отримує пальне безперервно, якщо їй надано можливість отримувати пальне в будь-яку годину доби та будь-який день місяця від особи, яка реалізує пальне, що підтверджується умовами укладеного між ними договору.

З огляду на це, зведені акцизні накладні можуть бути складені лише по відношенню до контрагентів, умови договорів з якими передбачають безперервне постачання пального.

При цьому зведені акцизні накладні можуть складатись постачальниками пального тільки на отримувачів пального, зареєстрованих платниками акцизного податку з реалізації пального, з відповідним відображенням їх реквізитів в акцизній накладній.

http://officevp.sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали