Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Штрафи за неповідомлення про укладення договорів оренди нерухомості

10.06.2020 136 0 0

Законом № 466 змінено штрафні санкції за порушення порядку подання інформації контролюючим органам про угоди щодо оренди об'єктів нерухомості. Такий порядок передбачений у спеціальній ст. 119-1 ПКУ.

Нагадуємо, відповідно до пп. «б» пп. 170.1.5 ПКУ у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену статтею 119-1 ПКУ.

Так, п. 119-1.1 ПКУ визначено, що порушення нотаріусом порядку та/або строків подання інформації щодо посвідчення договорів оренди об'єктів нерухомості в разі вчинення такої нотаріальної дії тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн. Повторне протягом року вчинення такого порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1360 грн.

Аналогічні штрафи, за порушення порядку подання зазначеної інформації, застосовуватимуться і до посередників зі здачі нерухомості в оренду.

Адже, згідно з пп. 170.1.6 ПКУ суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації.

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену статтею 119-1 ПКУ.

sumy.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали