Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи штрафують податківці за вклеювання Z-звітів до КОРО

05.11.2020

Підприємство може розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів, де визначити місцем зберігання щоденних Z-звітів КОРО. Тобто, як бачимо, за умови визначення внутрішнім документом місяця зберігання щоденних Z-звітів КОРО, не загрожує штраф за порушення встановленого порядку використання КОРО згідно з п. 3 ст. 17 Закону про РРО.


ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.09.2020 р. № 3961/ІПК/26-15-05-09-01-14

Головне управління ДПС у м. Києві розглянуло звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо порядку ведення книг обліку розрахункових операцій  та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

 Відповідно до запиту підприємство знаходиться на загальній системі оподаткування, є платником ПДВ та здійснює роздрібну торгівлю комп’ютерами, периферійним устаткуванням та програмним забезпеченням у магазинах. Роздрібна торгівля в структурних підрозділах (магазинах) здійснюється з використанням реєстраторів розрахункових операцій з відповідним відображенням суми отриманих грошових коштів у книзі обліку розрахункових операцій на підставі роздрукованих щоденних фіскальних звітних чеків (Z-звітів).

Підприємство звернулось з проханням надати відповідь на наступні питання:

1.Чи можна й надалі, після 01 серпня 2020 року, щоденно відображати в КОРО суми розрахунків на підставі фіскальних Z-звітів)?

2.Чи не суперечить чинному законодавству щоденне вклеювання фіскальних звітних чеків (Z-звітів) у І розділі КОРО? Чи не буде факт вклеювання в КОРО порушенням порядку ведення КОРО?

3.Чи можна вважати роздруковані та вклеєні в КОРО фіскальні щоденні звітні чеки (щоденні Z-звіти) візуальним підтвердженням факту повноти обліку здійснених розрахункових операцій та надавати їх під час перевірок контролюючим органам (на виконання вимоги абз.2 п.12 розділу ІІ Положення №148)?

4.Чи можна визначити та затвердити внутрішнім наказом коро як місце зберігання відокремленими підрозділами щоденніх Z-звітів (згідно п.12 розділу ІІ Положення №148)?

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій
(далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265).

Відповідно до статті 7 та 8 Закону № 265 розроблено, зокрема, порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) (далі - Порядок РРО), порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (далі - Порядок КОРО), які затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 918/29048 (далі - Наказ № 547).

З метою спрощення процедури реєстрації та застосування РРО та КОРО наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2018 № 773, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1106/32558 (далі - Наказ № 773), внесено зміни, зокрема, до Порядку РРО та Порядку КОРО.

Змінами, передбаченими Наказом № 773, суб'єкту господарювання надано право не реєструвати та не зберігати КОРО та розрахункові книжки у разі прийняття рішення про те, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії (абзац п'ятий пункт 2 розділу III Порядку РРО).

Наказом № 773 також внесено зміни до Порядку КОРО, зокрема, до пункту 6 глави 4 розділу II, згідно з якими скасовано обов'язок суб'єкта господарювання, що використовує КОРО на РРО, підклеювати фіскальні звітні чеки до відповідних сторінок КОРО. В той же час заборони на відображення та вклеювання фіскальних звітних чеків в КОРО в законодавстві немає, а у додатку 1 до Порядку КОРО залишено розділ 1 «Облік руху готівки та сум розрахунків».

Згідно пункту 6 глави 4 розділу ІІ Порядку 547 встановлено, що суб’єкт господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Кодексу. Місце зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій формі у діючому законодавстві не визначено, тому суб’єкт господарювання самостійно визначає це місце.

Згідно  пункту 11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148  готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.

Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Оприбуткуванням готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного пунктом 44.3 статті 44 Податкового кодексу України і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (КОРО - у разі її використання на період виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії).

Установа/підприємство самостійно визначає місце та спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі. Тому підприємство може розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів, де визначити місцем зберігання щоденних Z-звітів книгу ОРО.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.

Коментарі до матеріалу
Популярне
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
05.05.2025
Як та куди подається Довідка про факт оприбуткування та Звіт про цільове використання у разі імпорту товарів оборонного призначення
В який спосіб подаються до контролюючого органу Довідка про факт оприбуткування товарів та Звіт про цільове використання товарів, ввезених на митну територію України із звільненням від оподаткування, подання яких передбачене постановою КМУ від 16.03.2016 № 170? Пунктом 197.23 Податкового кодексу (д...
05.05.2025
Додаткова угода з іноземцем щодо оренди сільгоспугідь є нікчемною – Верховний Суд
Більше за темою: Як установити/змінити розмір орендної плати за земельну ділянку: відповідаємо на ваші запитання Як орендарю поновити договір оренди земельної ділянки, у якої декілька власників Право оренди земельної ділянки зареєстровано через місяць після укладення договору оренди: з якої ...
05.05.2025
Яких спеціалістів найчастіше шукають роботодавці
Аналітики Служби зайнятості виявили найбільш затребувані на ринку праці професії.  На сайті Державної служби зайнятості є Єдиний портал вакансій, на якому щодня можна знайти близько 230 тисяч оголошень про роботу як від самої Служби, так і від приватних сайтів з пошуку роботи, таких як Work.ua,...
Кращі матеріали
Центр сповіщень