Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Із 5 серпня змінюють номери рахунків: як заповнювати платіжки

25.07.2019 1145 0 0


Із 5 серпня 2019 року в Україні стартує запровадження міжнародного номера банківського рахунку IBAN відповідно до вимог стандарту ISO 13616. Про це вкотре нагадує НБУ.

Банки України відкриватимуть своїм клієнтам нові рахунки тільки за стандартом IBAN, які міститимуть 29 літерно-цифрових символи, викладені у такій послідовності:

  • код України - UA-2 літери;
  • контрольний розряд - 2 цифри;
  • код банку - 6 цифр;
  • рахунок - довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31.10.2019 р. - від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 р. - від 5 до 19 символів).

З 1 листопада 2019 року рахунки IBAN стануть обов'язковими для клієнтів усіх банків України під час переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема під час транскордонних переказів. Тобто всі перекази з 01.11.2019 р. зараховуватимуть на рахунки за стандартом IBAN.

Важливо: усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються чинними, вони є платіжним інструментом, який надає клієнту можливість за допомогою платіжного пристрою, зокрема ініціювати переказ коштів з банківського рахунка.

Як заповнювати реквізити розрахункових документів?

У період із 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у будь-яких варіаціях.

У документах на переказ коштів в реквізитах платника/отримувача клієнт може заповнювати як пару реквізитів (номер рахунка платника/отримувача та код банку платника/отримувача), так і номер рахунка платника/отримувача за стандартом IBAN. Якщо заповнюємо номер рахунка платника/отримувача за стандартом IBAN, у реквізиті «Код банку платника/отримувача», то зазначаємо нуль.

Банк платника обов'язково має прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких обрав платник.

Банк отримувача коштів зобов'язаний зарахувати кошти на рахунок отримувача:

  • за парою реквізитів («Код банку» та «Рахунок», якщо рахунку не присвоєно стандарт IBAN або платнику не відомо рахунок отримувача за стандартом IBAN);
  • або за стандартом IBAN.

Обрана платником варіація заповнення реквізитів не може бути підставою повернути документ на переказ коштів без виконання або не зарахувавши кошти на рахунок клієнта.

Система електронних платежів НБУ у період із 05.08.2019 р. до 31.10.2019 р. забезпечить проведення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.

bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали