Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Керівники терорганів можуть призначатися без погодження з Міністром та головою Держадміністрації

05.06.2020 61 0 0

Відповідно до п. 8 Прикінцевих положень Закону від 13.04.20 р. № 553-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (далі – Закон № 553) тимчасово, на період дії карантину, установленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, та протягом 30 днів із дня скасування цього карантину, зупинено дію положень Законів від 10.12.15 р. № 889-VІІІ «Про державну службу» та від 17.03.11 р. № 3166-VІ «Про центральні органи виконавчої влади» (далі – Закон № 3166) стосовно проведення конкурсу на держслужбові посади та призначення на ці посади за результатами конкурсу.

Установлено, що в період, визначений в абзаці першому цього пункту:

  • для призначення на посади держслужби суб’єктом призначення або керівником держслужби першочергово розглядаються кандидатури, запропоновані Комісією з питань вищого корпусу державної служби або конкурсною комісією за результатами процедур конкурсного відбору (далі – Комісія), зокрема у разі якщо строк оприлюднення результатів конкурсу перевищує 45 календарних днів із дня оприлюднення інформації про проведення такого конкурсу. Інші оголошені конкурси на посади держслужби, результати яких не оприлюднено, скасовуються;
  • у разі відсутності або відхилення суб’єктом призначення або керівником держслужби кандидатур, запропонованих Комісією, суб’єкт призначення або керівник держслужби може призначити на посади держслужби особу шляхом укладення контракту про проходження держслужби на період дії карантину, установленого Кабміном, та до дня визначення суб’єктом призначення або керівником держслужби переможця (переможців) конкурсу, оголошеного згідно з абзацом шостим цього пункту.

Призначення на посади держслужби здійснюється в установленому КМУ порядку, який визначає механізм добору на посади держслужби шляхом проведення співбесід із визначеними суб’єктом призначення посадовими особами.

На виконання Закону № 553 прийнято постанову КМУ від 22.04.20 р. № 290 «Деякі питання призначення на посади державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова № 290).

Згідно з п. 12 та 13 Порядку призначення на посади державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого Постановою № 290 (далі – Порядок № 290), у разі відсутності або відхилення суб’єктом призначення або керівником держслужби в держоргані кандидатур, запропонованих Комісією, відповідно до п. 3–10 зазначеного вище Порядку суб’єкт призначення або керівник держслужби в держоргані може призначити на посаду держслужби особу шляхом укладення контракту про проходження держслужби на період дії карантину та до дня визначення суб’єктом призначення або керівником держслужби в держоргані переможця конкурсу.

Рішення про необхідність призначення на вакантну посаду держслужби на період дії карантину (далі – призначення на вакантну посаду) та визначення уповноваженої особи приймається шляхом видання відповідного наказу (розпорядження), зокрема на зайняття посад категорії «А» та посад категорії «Б», які здійснюють повноваження керівників держслужби в державних органах, – суб’єктом призначення.

Також згідно із ч. 2 ст. 18 Закону № 3166 міністр, зокрема, погоджує призначення на посади та звільнення з посад керівників і заступників керівників територіальних органів центрального органу виконавчої влади (далі – ЦОВВ).

Керівник ЦОВВ, зокрема, призначає на посади за погодженням із відповідним міністром та головами відповідних місцевих держадміністрацій, звільняє з посад керівників територіальних органів ЦОВВ, а також призначає на посади за погодженням із міністром, звільняє з посад заступників керівників територіальних органів ЦОВВ (ч. 4 ст. 19 Закону № 3166).

Відповідно до листа Мін’юсту від 26.12.08 р. № 758-0-2-08-19 у разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням «застарілих» норм з одного й того самого питання.

Тож НАДС, ураховуючи викладене, висловлює думку, що призначення на посади керівників територіальних органів ЦОВВ шляхом укладання контракту відповідно до Порядку № 290 можливе без погодження з відповідним міністром та головами відповідних місцевих держадміністрацій.

Аналогічно призначення на посади заступників керівників територіальних органів ЦОВВ шляхом укладання контракту відповідно до Порядку № 290 можливе без погодження з відповідним міністром.

Додамо: після закінчення двох місяців із дня скасування карантину Кабмін має забезпечити оголошення конкурсів на посади держслужби, призначення на які відбулося згідно із правилами, установленими Законом № 553.

Роз’яснення НАДС від 28.05.20 р. № 94-р/з.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали