Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Рентна плата за спецвикористання води: як відобразити зменшення зобов’язання?

15.10.2019

Для «зменшення» зобов’язання зі збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів на суму сплаченого авансового платежу та інших витрат доцільно у рядках таблиці Розрахунку за формою, затвердженою додатком до п. 2.2 Інструкції від 24.12.1999 № 167/156/299/300/6 50, які передують рядку «Разом:» зазначати із знаком мінус суми: авансового платежу, витрат на рибоводно-меліоративні роботи, витрат роботи з відтворення рибних ресурсів.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.10.2019 р. № 614/6/99-00-04-07-03-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів (далі - Збір) та повідомляє, що відповідно до інформації, наведеної у Вашому зверненні Ви здійснюєте господарську діяльність з вилову водних живих ресурсів та запитуєте про порядок декларування зобов’язань зі Збору, справляння якого регулюється Порядком справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів і розмірів збору за спеціальне використання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1998 року № 449 (далі - Порядок).

Збір не належить до загальнодержавних та місцевих податків і зборів, вичерпний перелік яких визначений у ст. 9-10 Кодексу, але п. 13 Порядку обов’язок контролю за обчисленням і внесенням збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів здійснюють органи державної податкової служби та органи рибоохорони Державного агентства рибного господарства.

Абзацом другим п. 5 Порядку передбачено справляння Збору як авансового платежу - «за одержання користувачами квот вилову в розмірі 5 відсотків вартості квоти», а також щоквартального збору - «за фактичний вилов рибних та інших водних живих ресурсів» у відповідному кварталі.

При цьому встановлено, що саме щоквартальний збір зменшується на суми:

  • авансового платежу,    
  • витрат на рибоводно-меліоративні роботи, витрат роботи з відтворення рибних ресурсів.

Разом з тим Порядок не надав платнику право зменшувати розмір Збору як авансового платежу на суму будь-яких витрат.
Абзацом другим п. 10 Порядку встановлено, що платники Збору мають керуватися Інструкцією про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів, затвердженою спільним наказом Держкомрибгоспу, Мінекономіки, Мінфіну, Мінекобезпеки та ДПА України від 24.12.1999 № 167/156/299/300/6 50, зареєстрованим у Мін’юсті 14.01.2000 за № 17/4238 (далі - Інструкція)

Інструкція покладає на платника Збору обов’язок ведення обл ку вилучених водних живих ресурсів наростаючим підсумком з початку року та щокварталу складати в двох примірниках розрахунок (далі - Розрахунок) за формою затвердженою додатком до п. 2.2 Інструкції.

Внесення задекларованих зобов’язань зі Збору до інтегрованої картки платника податків забезпечує програмний продукт, який ідентифікує зобов’язанням зі Збору величину зазначену платником у колонці 5 рядку «Разом:» Розрахунку, що для...кварталу року... відповідає зазначеній Вами сумі зобов’язання зі Збору у розмірі...гривень.

Порядок, Інструкція та Розрахунок не передбачають форми подання уточнюючого Розрахунку.

З огляду на викладене, для «зменшення» зобов’язання зі Збору на суму сплаченого авансового платежу та інших передбачених абзацом другим п. 5 Порядку витрат доцільно у рядках таблиці Розрахунку, які передують рядку «Разом:» зазначати із знаком мінус суми:

  • авансового платежу
  • витрат на рибоводно-меліоративні роботи витрат роботи з відтворення рибних ресурсів.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Строкові трудові договори та коли вони запроваджуються
Трудовий договір може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, установлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Ці норми ст. 23 КЗпП роз’яснили посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій...
13.05.2025
Як бізнесу захистити себе в господарському суді
У разі неможливості вирішити питання у досудовому порядку сторони можуть звернутися до господарського суду. Звернення до господарського суду – це важливий інструмент захисту порушених прав та інтересів суб’єктів господарювання. Проте перш ніж подати позов, сторони повинні оцінити можливі...
13.05.2025
Що робити в разі звільнення сумісника з основного місця роботи
Працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, ураховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Відповідно до вимог ст. 1021 КЗпП сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового д...
Кращі матеріали