Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Разделы:
Подразделы:
Подразделы:
Подразделы:

Рентная плата за специспользование воды: как отобразить уменьшение обязательств?

15.10.2019

Для «зменшення» зобов’язання зі збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів на суму сплаченого авансового платежу та інших витрат доцільно у рядках таблиці Розрахунку за формою, затвердженою додатком до п. 2.2 Інструкції від 24.12.1999 № 167/156/299/300/6 50, які передують рядку «Разом:» зазначати із знаком мінус суми: авансового платежу, витрат на рибоводно-меліоративні роботи, витрат роботи з відтворення рибних ресурсів.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.10.2019 р. № 614/6/99-00-04-07-03-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів (далі - Збір) та повідомляє, що відповідно до інформації, наведеної у Вашому зверненні Ви здійснюєте господарську діяльність з вилову водних живих ресурсів та запитуєте про порядок декларування зобов’язань зі Збору, справляння якого регулюється Порядком справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів і розмірів збору за спеціальне використання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1998 року № 449 (далі - Порядок).

Збір не належить до загальнодержавних та місцевих податків і зборів, вичерпний перелік яких визначений у ст. 9-10 Кодексу, але п. 13 Порядку обов’язок контролю за обчисленням і внесенням збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів здійснюють органи державної податкової служби та органи рибоохорони Державного агентства рибного господарства.

Абзацом другим п. 5 Порядку передбачено справляння Збору як авансового платежу - «за одержання користувачами квот вилову в розмірі 5 відсотків вартості квоти», а також щоквартального збору - «за фактичний вилов рибних та інших водних живих ресурсів» у відповідному кварталі.

При цьому встановлено, що саме щоквартальний збір зменшується на суми:

  • авансового платежу,    
  • витрат на рибоводно-меліоративні роботи, витрат роботи з відтворення рибних ресурсів.

Разом з тим Порядок не надав платнику право зменшувати розмір Збору як авансового платежу на суму будь-яких витрат.
Абзацом другим п. 10 Порядку встановлено, що платники Збору мають керуватися Інструкцією про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів, затвердженою спільним наказом Держкомрибгоспу, Мінекономіки, Мінфіну, Мінекобезпеки та ДПА України від 24.12.1999 № 167/156/299/300/6 50, зареєстрованим у Мін’юсті 14.01.2000 за № 17/4238 (далі - Інструкція)

Інструкція покладає на платника Збору обов’язок ведення обл ку вилучених водних живих ресурсів наростаючим підсумком з початку року та щокварталу складати в двох примірниках розрахунок (далі - Розрахунок) за формою затвердженою додатком до п. 2.2 Інструкції.

Внесення задекларованих зобов’язань зі Збору до інтегрованої картки платника податків забезпечує програмний продукт, який ідентифікує зобов’язанням зі Збору величину зазначену платником у колонці 5 рядку «Разом:» Розрахунку, що для...кварталу року... відповідає зазначеній Вами сумі зобов’язання зі Збору у розмірі...гривень.

Порядок, Інструкція та Розрахунок не передбачають форми подання уточнюючого Розрахунку.

З огляду на викладене, для «зменшення» зобов’язання зі Збору на суму сплаченого авансового платежу та інших передбачених абзацом другим п. 5 Порядку витрат доцільно у рядках таблиці Розрахунку, які передують рядку «Разом:» зазначати із знаком мінус суми:

  • авансового платежу
  • витрат на рибоводно-меліоративні роботи витрат роботи з відтворення рибних ресурсів.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Комментарии к материалу
Популярное
13.05.2025
Топ-20 новостей прошлой недели
Самые интересные новости минувшей недели Госстат планирует прекратить ЕГРПОУ: начато обсуждение Внесены изменения в Порядок проведения призыва граждан на военную службу во время мобилизации ГНС отвечает на актуальные вопросы налогоплательщиков: письмо от 02.05.2025 Работникам планируют предостави...
27.02.2025
Хранение и использование горючего на предприятии в 2025 году: учет, налоги и документальное оформление
Марафон-2025: главные бухгалтерские акценты года У субъектов хозяйствования, использующих в своей деятельности транспортные средства, другие машины и механизмы, потребляющие топливо, постоянно возникают вопросы, связанные с учетом и документальным оформлением операций с таким горючим, а также с изме...
14.02.2025
Изменения в законодательстве с 10 по 14 февраля 2025 года
Кабмин утвердил изменения к Порядку предоставления ежегодного основного отпуска продолжительностью до 56 календарных дней Внесены изменения в постановление КМУ от 14.04.1997 № 346 «Об утверждении Порядка предоставления ежегодного основного отпуска продолжительностью до 56 календарных дней рук...
Новое
13.05.2025
Срочные трудовые договоры и когда они заключаются
Трудовой договор может быть: 1) бессрочным, заключаемым на неопределенный срок; 2) на определенный срок, установленный по согласованию сторон; 3) заключающимся на время выполнения определенной работы. Эти нормы ст. 23 КЗоТ разъяснили должностные лица управления инспекционной деятельности в ...
13.05.2025
Как бизнесу защитить себя в хозяйственном суде
В случае невозможности решить вопрос в досудебном порядке стороны могут обратиться в хозяйственный суд. Обращение в хозяйственный суд – это важный инструмент защиты нарушенных прав и интересов субъектов хозяйствования. Однако, прежде чем подать иск, стороны должны оценить возможность досудебно...
13.05.2025
Что делать в случае увольнения совместителя с основного места работы
Работника целесообразно уволить с должности по совместительству, а затем принять на основное место работы по новому трудовому договору, учитывая требования ст. 24 КЗоТ. В соответствии с требованиями ст. 1021 КЗоТ совместительством считается выполнение работником, кроме основной, иной оплачиваемой ра...
Лучшие материалы