Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розширять перелік ознак, за якими ПН/РК не підлягають моніторингу

08.04.2019 136 0 1

Оприлюднено для обговорення до 27 квітня проект постанови КМУ про внесення змін до постанови КМУ від 21.02.18 р. № 117 та затверджених нею Порядків. Проект розроблено з метою удосконалення моніторингу податкових накладних/розрахунків коригування (далі – ПН, РК), які подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН). Аби уникнути випадків маніпулювання платниками податку ознаками, відповідність яким дає змогу реєструвати ПН/РК без автоматизованого моніторингу, пропонується:

1. Доповнити Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН:

  • пп. 2 п. 3 – додатковою умовою. Крім уже зазначених в цьому підпункті умов (зокрема, обсяг постачання за поточний місяць менше 500 000 грн., а на одного покупця – не більше 50 000 грн.), передбачити, що сума ПДВ (крім ПДВ, сплаченого при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, має становити більше 20 000 грн.;
  • пп. 3 п. 3 – додатковою умовою, яка одночасно виконується з діючою. А саме: передбачити, що загальна сума ПДВ, сплаченого за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, у якому складено ПН/РК (крім ПДВ, сплаченого при ввезенні товарів на митну територію України), платником та його відокремленими підрозділами, якими подано ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, становить більше 400 000 грн.;
  • п. 23 та 28 – умовами, що стосуються відповідності платника критеріям ризиковості, для прийняття рішень про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації комісіями, які приймають указані рішення.

Також пропонується викласти в новій редакції форму реєстру ПН/РК, реєстрація яких зупинена (додаток 1) та доповнити Порядок новими додатками з примірними формами рішень про:

  • врахування/неврахування таблиці даних платника ПДВ (додаток 4);
  • неврахування таблиці даних платника ПДВ (додаток 5).

2. Унести зміни до порядку розгляду скарг на рішення комісій. Передбачається, що розгляд скарг на рішення комісій регіонального рівня про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації та врахування або неврахування таблиці даних платника ПДВ здійснюватиметься комісією центрального рівня, яка є постійно діючим колегіальним органом ДФС, за участі уповноваженої особи Мінфіну.

Очікується, що зазначені зміни підвищать ефективність контролю за реєстрацією ПН на постачання товару/послуг, відмінного від придбаного, з боку контролюючих органів, а отже, і сприятимуть виявленню потенційних порушень.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали