Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Обрахунок суми «овердрафту»

Редакція

06.11.2017 262 0 0

ДФС у листі від 30.10.2017 р. № 2437/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадала, що показник ΣОвердрафт щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.

Платникам податку, які станом на 1 січня 2016 року зареєстровані платниками податку на додану вартість менш як 12 звітних (податкових) місяців, а також платникам, зареєстрованим платниками податку на додану вартість після 1 січня 2016 року, - таке збільшення здійснюється протягом перших шести робочих днів кварталу, що настає за кварталом, в якому строк такої реєстрації досягає 12 звітних (податкових) місяців.

Таким чином, показник (ΣОвердрафт) формується в автоматичному режимі та підлягає щоквартальному (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) перерахунку відповідно до вимог, встановлених пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V ПКУ.

Водночас інформуємо, що величина кожного показника, які є складовими формули, формується на дату витягу з Системи та змінюється по мірі надходження до Системи інформації, зокрема, щодо зареєстрованих податкових накладних, розрахунків коригування до податкових накладних, митних декларацій та аркушів коригування до митних декларацій, зарахованих на електронний рахунок коштів, поданої податкової звітності та іншої інформації, визначеної пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V ПКУ та пунктом 9 Порядку № 569, яка впливає на показники складової формули.

Платник податку має право отримувати у ДФС інформацію про стан свого рахунку у Системі (далі - електронний рахунок), а також про реєстраційну суму. Зокрема, на запит платника податку ДФС подає шляхом надсилання електронного повідомлення інформацію про рух коштів на його електронному рахунку (інформація про суми коштів, перерахованих з електронного рахунка платника податку до бюджету, на поточний рахунок платника податку).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали