Працівники підвищують кваліфікацію: чи необхідно оподатковувати податком на доходи фізосіб?
До оподатковуваних доходів не включають суму, сплачену будь-якою юридичною або фізичною особою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи (пп. 165.1.21 ПКУ).
У 2021 році ця сума складає 18000 грн.
Також не оподатковують дохід в сумі витрат роботодавця у зв'язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом (пп. 165.1.37 ПКУ).
Тому витрати роботодавця на підвищення кваліфікації (перепідготовку) працівника, не включають до складу оподатковуваного доходу такої фізичної особи (працівника).
Водночас у разі отриманні інформаційно-консультаційних послуг (семінари, конференції) необхідно враховувати умови договору.
Якщо працівник приймає участь у семінарах та конференціях і запрошеною стороною такого заходу та за умовами договору отримувачем послуг виступає(роботодавець, інтереси якої представляє працівник, тоді суму сплачену роботодавцем за участь у семінарі (конференції) не оподатковують ПДФО.
Коли ж за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, тоді суму сплачена роботодавцем за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, визнають як додаткове благо. В такому разі її включають до оподатковуваного доходу та оподатковують ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
zp.tax.gov.ua
Коментарі до матеріалу