Простій на виробництві: чи можна продовжити випробувальний строк?
26.09.2017 180 0 0
Чи можна продовжити працiвниковi випробувальний строк у зв'язку з тим, що на пiдприємствi оголошено простiй з органiзацiйних причин (вiдсутнiсть обсягу робiт)?
За статтею 26 КЗпП пiд час укладання трудового договору може бути обумовлене угодою сторiн випробування з метою перевiрки вiдповiдностi працiвника роботi, яка йому доручається. Умова про випробування має бути зазначена в наказi (розпорядженнi) про прийняття на роботу.
За статтею 27 КЗпП строк випробування пiд час прийняття на роботу, якщо iншого не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох мiсяцiв, а в окремих випадках. За погодженням з вiдповiдним виборним органом первинної профспiлкової органiзацiї, - шести мiсяцiв.
До строку випробування не зараховуються днi, коли працiвник фактично не працював незалежно вiд причини.
Згiдно зi ст. 34 КЗпП простiй - це зупинення роботи, викликане вiдсутнiстю органiзацiйних або технiчних умов, потрiбних для виконання роботи, невiдворотною силою або iншими обставинами.
У разi простою працiвники можуть бути переведенi за їхньої згоди з урахуванням спецiальностi i квалiфiкацiї на iншу роботу на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї на весь час простою або на iнше пiдприємство, в установу, органiзацiю, але в тiй самiй мiсцевостi на строк до одного мiсяця.
Отже, якщо пiд час простою працiвник не працював (не виконував трудових обов'язкiв за посадою), роботи за укладеним трудовим договором у перiод простою не зараховується до строку випробування.
Джерело: http://km.dsp.gov.ua/
Коментарі до матеріалу