Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За яких умов послуги профтехосвіти звільняються від оподаткування?

01.11.2019 129 0 0

Режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений пп. «г» пп. 197.1.2 ст. 197 ПКУ, поширюється на операції з постачання навчальними закладами послуг із здобуття, зокрема, професійної освіти за умови, що такі заклади здійснюють освітню діяльність на підставі чинної ліцензії, виданої Міносвіти і науки України.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.10.2019 р. № 933/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодс звільнення від ПДВ операцій з надання професійно-технічним навчальним закладом освіти послуг, пов’язаних з одержанням професійної освіти на рівні кваліфікаційних вимог до професійно-технічного навчання, перепідготовки робітників та підвищення кваліфікації кадрів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відповідно до підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 ПКУ постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, г також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках.

До таких послуг належать, зокрема, послуги з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються професійно-технічними навчальними закладами (підпункт «г» підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 ПКУ).

Правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку системи професійної (професійно-технічної) освіти визначено Законом України від 10 лютого 1998 року № 103/98-ВР «Про професійну (професійно-технічну) освіту» (далі - Закон № 103/98-ВР).

Згідно зі статтею 3 Закону № 103/98-ВР професійна (професійно-технічна) освіта є складовою системи освіти України.

Професійна (професійно-технічна) освіта є комплексом педагогічних та організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння громадянами знаннями, уміннями і навичками в обраній ними галузі професійної діяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури.

Професійна (професійно-технічна) освіта здобувається у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Заклад професійної (професійно-технічної) освіти - це заклад освіти, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійній (професійно-технічній) освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров'я (стаття 17 Закону № 103/98-ВР).

Відповідно до статті 19 Закону № 103/98-ВР заклади професійної (професійно-технічної) освіти незалежно від форм власності та підпорядкування розпочинають діяльність, пов'язану з підготовкою кваліфікованих робітників та наданням інших освітніх послуг, після отримання ліцензії. Ліцензія видається у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1187.

Враховуючи викладене, рЬжим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений підпунктом «г» підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, поширюється на операції з постачання навчальними закладами послуг із здобуття, зокрема, професійної освіти за умови, що такі заклади здійснюють освітню діяльність на підставі чинної ліцензії, виданої Міністерством освіти і науки України.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали