При каких условиях услуги профтехобразования освобождаются от налогообложения?
Режим освобождения от налогообложения НДС, определенный пп. «г» п. 197.1.2 ст. 197 НКУ, распространяется на операции по поставке учебными заведениями услуг по получению, в частности, профессионального образования при условии, что такие заведения осуществляют образовательную деятельность на основании действующей лицензии, выданной Минобразования и науки Украины.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 22.10.2019 р. № 933/6/99-00-07-03-02-15/ІПК
Державна податкова служба України розглянула звернення щодс звільнення від ПДВ операцій з надання професійно-технічним навчальним закладом освіти послуг, пов’язаних з одержанням професійної освіти на рівні кваліфікаційних вимог до професійно-технічного навчання, перепідготовки робітників та підвищення кваліфікації кадрів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відповідно до підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 ПКУ постачання послуг із здобуття вищої, середньої, професійно-технічної та дошкільної освіти навчальними закладами, у тому числі навчання аспірантів і докторантів, навчальними закладами, що мають ліцензію на постачання таких послуг, г також послуг з виховання та навчання дітей у будинках культури, дитячих музичних, художніх, спортивних школах і клубах, школах мистецтв та послуг з проживання учнів або студентів у гуртожитках.
До таких послуг належать, зокрема, послуги з усіх видів освітньої діяльності, які постачаються професійно-технічними навчальними закладами (підпункт «г» підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 ПКУ).
Правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку системи професійної (професійно-технічної) освіти визначено Законом України від 10 лютого 1998 року № 103/98-ВР «Про професійну (професійно-технічну) освіту» (далі - Закон № 103/98-ВР).
Згідно зі статтею 3 Закону № 103/98-ВР професійна (професійно-технічна) освіта є складовою системи освіти України.
Професійна (професійно-технічна) освіта є комплексом педагогічних та організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння громадянами знаннями, уміннями і навичками в обраній ними галузі професійної діяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури.
Професійна (професійно-технічна) освіта здобувається у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
Заклад професійної (професійно-технічної) освіти - це заклад освіти, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійній (професійно-технічній) освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров'я (стаття 17 Закону № 103/98-ВР).
Відповідно до статті 19 Закону № 103/98-ВР заклади професійної (професійно-технічної) освіти незалежно від форм власності та підпорядкування розпочинають діяльність, пов'язану з підготовкою кваліфікованих робітників та наданням інших освітніх послуг, після отримання ліцензії. Ліцензія видається у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року № 1187.
Враховуючи викладене, рЬжим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений підпунктом «г» підпункту 197.1.2 пункту 197.1 статті 197 ПКУ, поширюється на операції з постачання навчальними закладами послуг із здобуття, зокрема, професійної освіти за умови, що такі заклади здійснюють освітню діяльність на підставі чинної ліцензії, виданої Міністерством освіти і науки України.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Комментарии к материалу