• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець-єдинник повинен сплачувати земельний податок незалежно від мети використання земділянки

ДФС у листі від 04.08.2016 №13409/5/99-95-42-01-15 висловила спірну думку про наявність права фізосіб-підприємців на звільнення від сплати земельного податку, передбачене пп. 4 п. 297.1 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ (далі – ПКУ). Зокрема, ДФС зазначила, що обов’язок зі сплати земельного податку у фізособи залишається незалежно від придбання ним статусу підприємця-єдинника, діяльність якого пов’язана з використанням земельної ділянки. Тобто фізособа, ставши підприємцем-єдинником, як і раніше, залишається власником або користувачем землі і не звільняється від сплати земельного податку.

Цей висновок ДФС цілком суперечить вищезазначеній нормі пп. 4 п. 297.1 ПКУ, яка стосується рівною мірою і юросіб-єдинників, і фізосіб-підприємців, які вибрали спрощену систему оподаткування. Мало того – у декількох своїх роз’ясненнях у ЗІР (категорія 112.01) ДФС також зазначає, що фізособа, яка зареєстрована єдинником і має у власності земельну ділянку, яку використовує для ведення госпдіяльності (магазин, СТО тощо), не є платником земельного податку.

Із чим пов’язана зміна позиції ДФС, сказати складно. Мабуть, причина криється в нормі ст. 80 Земельного кодексу, згідно з якою землі приватної власності можуть бути у власності громадян (завважте, підприємці окремо не зазначені) та юросіб.

Сподіваємося, ця думка ДФС не укоріниться. Поки ж спеціалісти Uteka рекомендують підприємцям-єдинникам, які мають у власності/постійному користуванні землю, яку вони використовують для ведення госпдіяльності, відстоювати своє право на звільнення від сплати земельного податку (у випадку, якщо орган ДФС вимагатиме від них сплатити цей податок).

 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали