Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок заповнення додатків 2 та 3 до податкової декларації з НДС

25.01.2019 2040 0 0

В Індивідуальній податковій консультації ДФС від 04.01.19 р. № 58/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі – ІПК № 58) розглянуто порядок відображення від’ємного значення в додатках 2 і 3 до податкової декларації з ПДВ (далі – декларація).

Так, у додатку 2 відображається сума від’ємного значення, яка зараховується в рахунок податкового кредиту наступного звітного періоду (тобто сума від’ємного значення з рядка 21 декларації). У графах 2 і 3 додатка 2 потрібно вказати місяць і рік звітного періоду, у якому виникло від’ємне значення.

У якому ж порядку слід указувати ці суми?

Відразу зазначимо, що Порядок заповнення звітності з ПДВ (затверджений наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21, далі Порядок – № 21) не містить будь-яких умов на цей рахунок. А от згідно з роз'ясненнями ДФС (ІПК № 58; ЗІР, категорія 101.23) від’ємне значення в додатку 2 треба вказувати в хронологічному порядку – починаючи із «найсвіжішого». А погашати суми податкових зобов'язань слід у зворотній хронології – починаючи з найбільш давньої суми від’ємного значення.

У додатку 3 відображаються суми від’ємного значення, які декларуються платником ПДВ до бюджетного відшкодування. Такі суми в графах 3 і 4 таблиці 2 додатка 3 також, на думку ДФС, слід указувати в хронологічному порядку – починаючи з найновішого.

Чим може загрожувати платнику ПДВ недотримання хронології, запропонованої ДФС?

На практиці це може бути приводом для відмови в бюджетному відшкодуванні. Зауважимо: така причина відмови є формальною і не відповідає нормам Податкового кодексу, тому її можна оспорити. Проте це зайва проблема для платника ПДВ. Простіше заповнити додатки 2 і 3 так, як пропонує ДФС.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали