Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Порядок дій роботодавця у разі невиробничої травми працівника

06.06.2019 3970 0 1

У своєму листі від 26.02.19 р. № 113/0/247-19 Мінсоцполітики роз'яснило, у яких випадках роботодавцям необхідно складати Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ (додаток 3 до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 22.03.01 р. № 270).

У разі травми працівника, не пов'язаної з виробничим чинником, за місцем роботи потерпілого створюється комісія (якщо тільки це не груповий нещасний випадок). Така комісія проводить розслідування на підставі рішення керівника. У свою чергу, рішення виноситься керівником на підставі звернення потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, листка непрацездатності або довідки лікувально-профілактичного закладу. При цьому в лікарняному як причина непрацездатності має бути зазначено: «невиробнича травма».

Комісія розслідує нещасний випадок протягом 10 календарних днів після свого створення. Це робиться шляхом розгляду пояснень застрахованої особи, акта за формою НТ або інших документів, які дозволяють з'ясувати обставини отримання травми.

Далі цим випадком займається комісія із соцстрахування, створена у цього роботодавця. І якщо на момент винесення рішення про призначення або відмову в призначенні матзабезпечення (допомоги з тимчасової непрацездатності):

  • комісія встигла провести своє розслідування і скласти акт за формою НТ – то комісія із соцстраху бере до уваги висновки розслідування при винесенні свого рішення;
  • розслідування цього нещасного випадку ще не проводилося – тоді комісія із соцстрахування може з'ясовувати обставини отримання травми, проте складати акт за формою НТ не має права, оскільки це не входить до її компетенції.

Крім того, для прийняття комісією із соцстрахування рішення про надання матзабезпечення постраждалому наявність акта за формою НТ не є обов'язковою.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали