Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Отримання орендної плати через інтернет: коли орендодавець може не застосовувати РРО?

29.04.2020 465 0 0

ДПС в Індивідуальній податковій консультації від 16.03.20 р. № 1087/6/99-00-05-04-01-06/ІПК (далі – ІПК № 1087) роз’яснила, коли при безготівкових розрахунках з орендарем орендодавець може не застосовувати РРО.

У разі безготівкових розрахунків РРО не застосовують, якщо гроші надходять шляхом:

  • переказу з розрахункового рахунка на розрахунковий рахунок через установу банку;
  • унесення через касу банку.

Це класичний випадок, тут усе ясно. 

А якщо орендну плату отримано через платіжні системи «Приват24», «Монобанк» тощо? 

В ІПК № 1087 податківці дозволили платникові податків у такому разі РРО теж не застосовувати. Але за умови, що відсутній фізичний контакт між орендодавцем та орендарем і орендодавець направив орендареві рахунок в електронному вигляді через Інтернет. Підстава – відсутність місця проведення розрахунків.

Дійсно, у випадках, коли послуга надана (!) й оплачена через Інтернет, представники податкової служби дозволяють не застосовувати РРО (див. ІПК № 1087, коментар до ІПК ДПС від 03.01.20 р. № 7/6/00-00-05-04-01-15/ІПК див. «РРО не застосовується, коли замовник отримує й оплачує послуги через Інтернет»).

Проте хочемо завважити, що відносини за договором оренди у сторін найчастіше далеко не віртуальні. Наприклад, об’єктом оренди є нерухоме або рухоме майно. Чи можна вважати, що оренда здійснюється через Інтернет? А якщо рахунок відправлено не в електронному, а в паперовому вигляді звичайною поштою, але оплата надійшла через інтернет-еквайринг? Чи треба в цьому випадку застосовувати РРО? 

Крім того, зверніть увагу на ще один висновок ІПК № 1087: якщо гроші за оренду отримано в неробочий час, але для цієї операції закон вимагає застосування РРО, отримана сума реєструється через РРО за підсумками робочого дня. 

Виникає запитання: а яка різниця, отримано оплату в робочий чи неробочий час? Адже абзацом вище в ІПК № 1087 податківці дозволили не застосовувати РРО за умови формування електронного рахунка і відсутності фізичного контакту з платником? Або фізичний контакт у робочий і неробочий час може бути різним, чи рахунок в електронному вигляді після закінчення робочого часу втрачає свій статус?

Як бачите, в ІПК № 1087 продемонстровано лояльний підхід до орендодавця. Але для того щоб будь-який орендодавець міг «залізно» не застосовувати РРО при отриманні орендної плати, рекомендуємо скористатися класичним варіантом розрахунків або отримати індивідуальну податкову консультацію із цього питання.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали