Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

За яким КЕКВ повинен здійснювати витрати одержувач бюджетних коштів

28.10.2019

Якщо передбачені бюджетні асигнування за кодом 2610 «Субсидії і поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», в плані використання бюджетних коштів такі витрати повинні бути відображені по рядку «Поточні витрати» і заповнені за відповідними напрямами згідно з кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету, в залежності від економічної суті платежу, без вказівки цифрових кодів.

Оплата витрат за договорами цивільно-правового характеру має здійснюватися і відбиватися в плані використання бюджетних коштів за напрямами «оплата праці» та «Нарахування на оплату праці» відповідно до підпункту 4 пункту 2.1.1 Інструкції (Наказ № 333).


ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.07.2019 р. № 16-06-06/13065

Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету та в межах компетенції повідомляє.

<...> включений до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів як одержувач бюджетних коштів.

Відповідно до частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) одержувач бюджетних коштів - це суб'єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету.

Одержувач бюджетних коштів використовує кошти на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі цього розпорядника бюджетних коштів (частина шоста статті 22 Кодексу).

Пунктом 2 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, визначено, що план використання бюджетних коштів - це розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, в розрізі видатків бюджету, структура яких відповідає повній економічній класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету.

Згідно з частиною п'ятою статті 10 Кодексу видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).

За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні.

Коди економічної класифікації видатків бюджету, за якими одержувач бюджетних коштів має здійснювати видатки, визначені пунктом 1.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (Наказ № 333) (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 № 754 (Наказ № 754)), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 456/20769 (далі - Інструкція).

Зокрема, поточні видатки одержувача бюджетних коштів проводяться за кодами:

  • 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм»;
  • 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку»;
  • 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)»,
  • а капітальні видатки за кодом 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Зважаючи на вищевикладене, якщо <...> передбачено бюджетні асигнування за кодом 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», у плані використання бюджетних коштів такі видатки мають бути відображені за рядком «Поточні видатки» та заповнені за відповідними напрямами згідно з кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету, залежно від економічної суті платежу, без зазначення цифрових кодів.

Оплата видатків за договорами цивільно-правового характеру має здійснюватись та відображатись у плані використання бюджетних коштів за напрямами «Оплата праці» та «Нарахування на оплату праці» відповідно до підпункту 4 пункту 2.1.1 Інструкції (Наказ № 333).

В. о. Голови

В. Дуда

Коментарі до матеріалу
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
01.05.2025
Коли особі з інвалідністю можуть відмовити в працевлаштуванні
Про це працівниця закладу торгівлі запитала в посадовців управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Інспектори роз’яснили, що, відповідно до ст. 17 Закону від 21.03.1991 № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» відмова в укладенні т...
01.05.2025
Чи буде порушенням не одночасне подання Звіту про КІК та декларації про майновий стан і доходи
Чи вважається порушенням, якщо Звіт про контрольовані іноземні компанії та декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) за звітний (податковий) період подані не одночасно, але до настання граничного терміну подання Декларації (до 1 травня)? Відповідно до Податкового кодексу (далі...
01.05.2025
Оновлено Базу правових позицій Верховного Суду
Представлено вдосконалену версію інноваційного ІТ-продукту, розробленого за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» задля забезпечення єдності судової практики, підвищення правової визначеності та полегшення доступу до правових позицій у рішеннях Верховного Суду. Що нового в Базі правових ...
Кращі матеріали