Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

За яким КЕКВ повинен здійснювати витрати одержувач бюджетних коштів

28.10.2019

Якщо передбачені бюджетні асигнування за кодом 2610 «Субсидії і поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», в плані використання бюджетних коштів такі витрати повинні бути відображені по рядку «Поточні витрати» і заповнені за відповідними напрямами згідно з кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету, в залежності від економічної суті платежу, без вказівки цифрових кодів.

Оплата витрат за договорами цивільно-правового характеру має здійснюватися і відбиватися в плані використання бюджетних коштів за напрямами «оплата праці» та «Нарахування на оплату праці» відповідно до підпункту 4 пункту 2.1.1 Інструкції (Наказ № 333).


ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.07.2019 р. № 16-06-06/13065

Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету та в межах компетенції повідомляє.

<...> включений до Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів як одержувач бюджетних коштів.

Відповідно до частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) одержувач бюджетних коштів - це суб'єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету.

Одержувач бюджетних коштів використовує кошти на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі цього розпорядника бюджетних коштів (частина шоста статті 22 Кодексу).

Пунктом 2 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, визначено, що план використання бюджетних коштів - це розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, в розрізі видатків бюджету, структура яких відповідає повній економічній класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету.

Згідно з частиною п'ятою статті 10 Кодексу видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).

За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні.

Коди економічної класифікації видатків бюджету, за якими одержувач бюджетних коштів має здійснювати видатки, визначені пунктом 1.5 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (Наказ № 333) (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 21.06.2012 № 754 (Наказ № 754)), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 456/20769 (далі - Інструкція).

Зокрема, поточні видатки одержувача бюджетних коштів проводяться за кодами:

  • 2281 «Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм»;
  • 2282 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку»;
  • 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)»,
  • а капітальні видатки за кодом 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».

Зважаючи на вищевикладене, якщо <...> передбачено бюджетні асигнування за кодом 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», у плані використання бюджетних коштів такі видатки мають бути відображені за рядком «Поточні видатки» та заповнені за відповідними напрямами згідно з кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету, залежно від економічної суті платежу, без зазначення цифрових кодів.

Оплата видатків за договорами цивільно-правового характеру має здійснюватись та відображатись у плані використання бюджетних коштів за напрямами «Оплата праці» та «Нарахування на оплату праці» відповідно до підпункту 4 пункту 2.1.1 Інструкції (Наказ № 333).

В. о. Голови

В. Дуда

Коментарі до матеріалу
Популярне
27.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки Актуальні рахунки для сплати податків Пропонують повернути 100 % бронювання для критично важливих підприємств Мінцифри змінила критерії визначення критично важливих під...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
Нове
27.05.2025
Навіщо потрібен витяг з Реєстру застрахованих осіб
Витяг з Реєстру застрахованих осіб містить відомості про статус застрахованої особи, набутий страховий стаж, інформацію про страхувальників, про період трудових відносин, нараховану заробітну плату (дохід) тощо. Щодо отримання відомостей з Реєстру застрахованих осіб надала роз’яснення головний...
27.05.2025
Що робити з працівником, прийнятого замість відсутнього та який планує працювати ще декілька місяців
Більше за темою: Як підприємству вести військовий облік, якщо директора мобілізовано? Підприємець мобілізований, але продовжує діяльність через представника: як оформляти договори? Чи включати до стажу для щорічної відпустки період, коли роботодавець виплачував кошти мобілізованому працівнику? Пр...
27.05.2025
Звільнення ВПО з підприємства, яке не функціонує
Як звільнитися внутрішньо переміщеній особі з підприємства, яке вже довгий час не функціонує? Більше за темою: Чи можна прийняти на роботу ВПО, не звільнену з попереднього місця роботи? Переселенці довелось йти до суду щоб звільнитись з підприємства, яке вже три роки не працює. Жінка працювала на ...
Кращі матеріали